Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Заборгованість виробників тепла та газопостачальних підприємств за газ перед «Нафтогазом» наблизилась до 100 млрд грн

Заборгованість виробників тепла та газопостачальних підприємств за газ перед «Нафтогазом» наблизилась до 100 млрд грн

«Нафтогаз» вже сплатив державі всі податки за цей газ — ренту, ПДВ, податок на прибуток

Заборгованість виробників тепла та газопостачальних підприємств за газ перед «Нафтогазом» наблизилась до 100 млрд грн
Фото: УНІАН

Заборгованість виробників тепла та газопостачальних підприємств за природний газ, придбаний у НАК «Нафтогаз України», станом на 31 березня 2021 року наблизилась до 100 млрд грн. Про це повідомляється у пресрелізі компанії.

«Такий обсяг боргів не лише критично впливає на фінансові результати та здатність Нафтогазу сплачувати дивіденди державі. Він також загрожує надійному забезпеченню газом і теплом українських споживачів під час наступного опалювального сезону. Щоб вирішити проблему, державні органи та учасники ринку мають терміново проаналізувати причини утворення боргів та усунути ці причини з метою недопущення їх повторного накопичення, і водночас забезпечити врегулювання накопичених боргів – погашення або реструктуризацію», – йдеться у повідомленні.

«Нафтогаз» також закликає врахувати невдалий досвід 2011 року, коли держава безумовно списала підприємствам 24 млрд грн боргів за газ, жодним чином не покращивши ані якості послуг цих компаній, ані їхньої платіжної дисципліни.

Компанія зазначає, що причини виникнення боргів за газ за ці понад 6 років – різні:

  • Недосконале державне регулювання тепла подекуди працювало за тарифами, що не покривали вартість газу та інші операційні витрати. Ці суми заборгованості держава, постачальники та «Нафтогаз» можуть врегулювати. Державні органи приймали рішення, які були визнані судами протиправними – це завдало шкоди всім суб’єктам ринку газу і вона має бути відшкодована.
  • Неефективна робота підприємств – таку заборгованість можна реструктурувати під контролем місцевої влади (як власника та регулятора роботи підприємств). Хоча причини появи частини таких боргів уже сьогодні розслідує Національне антикорупційне бюро України.
  • Штрафні санкції – «Нафтогаз» зобов’язаний нараховувати пеню та штрафи за вимогами законодавства. Після повного погашення основної заборгованості штрафні санкції будуть списані.

«Нафтогаз вже сплатив державі всі податки за цей газ – ренту, ПДВ, податок на прибуток. Ми також сплачуємо відсотки за кредитами, які залучали, щоб видобути або імпортувати це паливо. Однак «Нафтогаз» досі не отримав оплату за нього від підприємств теплокомуненерго та постачальників газу. Більшість цих боргів не сплачені вже понад рік, їх неможливо пояснити пандемією», – зазначила директорка зі зв’язків з державними регуляторними органами та зацікавленими сторонами «Нафтогазу» Альона Осмоловська.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті