Україна значно наростила експорт соняшникової олії до Китаю

Україна значно наростила експорт соняшникової олії до Китаю

Таким чином істотно «посунувши» російську олію

Україна значно наростила експорт соняшникової олії до Китаю
фото: pixabay.com

Україна значно наростила експорт соняшникової олії до Китаю, відвантаживши в даному напрямку 783 000 тонн продукту, що на 96% більше, ніж за аналогічний період попереднього сезону. Про це повідомляє «АПК-Інформ».

Таким чином, частка української продукції на китайському ринку збільшилася до 74% з 56% в аналогічний період сезоном раніше, чим істотно «посунула» російську олію. Так, обсяг відвантажень російської продукції в напрямку Китаю за підсумками першої половини сезону-2020/21 скоротився приблизно на 4%, склавши близько 250 000 тонн. Відповідно, частка російської олії на ринку Китаю в цей період знизилася до 23% з 36% в попередньому сезоні.
При цьому, на думку аналітиків, в натуральному вираженні істотного скорочення відвантажень російської олії в напрямку Китаю не відбулося. До того ж даний показник значно перевищує щосезонні обсяги експорту в КНР до сезону-2019/20.

Разом з тим експорт української продукції на китайський ринок в першій половині поточного сезону став максимальним для розглянутого періоду, попри цінову кон’юнктуру, і був обумовлений підвищеним попитом імпортерів на тлі очікуваного скорочення експорту соняшникової олії від ключових постачальників в цілому в сезоні-2020/21.

Видання відзначає, що, згідно з даними Oil World, всього за підсумками вересня-лютого 2020/21 МР Китай імпортував близько 1,1 млн тонн соняшникової олії (+49% до 2019/20 МР). Основний обсяг поставок даної продукції припадає на Україну і Росію.

Нагадаємо: Україна торік збільшила експорт жирів на 22%.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло