Кількість учасників японської мафії – якудзи – пішла на спад через пандемію COVID

Кількість учасників японської мафії – якудзи – пішла на спад через пандемію COVID

Закрилися ресторани, бари, нічні клуби, через які мафія відмивала значну частину своїх доходів

Кількість учасників японської мафії – якудзи – пішла на спад через пандемію COVID
фото Shutterstock

У 2020 році кількість членів організованих злочинних угруповань у Японії скоротилася на 2300 осіб і досягла найнижчого рівня з початку підрахунку їх чисельності в 50-х роках минулого століття, пише Коммерсант.

За оцінками Національного управління поліції Японії, зараз в країні близько 25 900 офіційних членів якудзи, які входять в 20 великих організованих злочинних угрупувань (ОЗУ) по всій Японії. У період розквіту якудзи в 60-ті роки минулого століття в країні налічувалося понад 184 000 членів у 5200 злочинних угрупованнях.

За даними, які наводяться в щорічному звіті управління, найбільшим угрупуванням залишається Ямагуті-гумі, заснована в Кобе ще в 1915 році. Кількість  її членів становить 8200 чоловік, що на 700 менше, ніж у 2019 році. На другому місці угруповання Суміесі-кай, що базується в Осаці, з 4200 членами. На третьому – Інагава-кай з регіону Канто, 3300 членів.

Як відзначають в Національному управлінні поліції, скорочення чисельності якудзи триває 16 років поспіль, але особливо помітно це стало в останні роки на тлі посилення законів по боротьбі з організованою злочинністю.

А в 2020 році головним фактором стала пандемія коронавірусу, в умовах якої закрилися ресторани, бари, нічні клуби, через які японська мафія відмивала значну частину своїх доходів.

Багато закладів, які до пандемії платили за «захист», відмовилися це робити, залишившись без коштів. І тепер великим попитом користуються центри реабілітації та перекваліфікації для колишніх членів якудзи, відкриті місцевою владою по всій країні в рамках боротьби з організованою злочинністю.

Як повідомлялося, з початку пандемії в Японії збанкрутували понад 1300 компаній. Найбільше число серед збанкрутілих складають бари та ресторани.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло