Власнику «Альткому» повідомили про підозру за хабарі ексглаві Укравтодору Новаку

Власнику «Альткому» повідомили про підозру за хабарі ексглаві Укравтодору Новаку

За даними слідства, за два роки підозрюваний заплатив $575 000 та 70 000 євро в обмін на проявлення «лояльності» до його компаній

Власнику 	«Альткому» повідомили про підозру за хабарі ексглаві Укравтодору Новаку
Фото: НАБУ

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили бенефіціару групи компаній, що здійснюють свою діяльність у сфері дорожнього господарства на території України, про підозру в наданні хабарів колишньому в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг Славоміру Новаку. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

За даними слідства, підозрюваний систематично давав хабарі як «абонентську плату» керівництву «Укравтодору» в обмін на проявлення «лояльності» до його компаній. Загалом, як встановили НАБУ і САП, йдеться про $575 000 та 70 000 євро упродовж 2017-2019 рр.

Зі свого боку колишній очільник «Укравтодору» сприяв компаніям підозрюваного в продовженні строку дії контракту з виконання робіт на окремих ділянках дороги М-05 Київ – Одеса, фінансування якої здійснювалося коштом кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку в рамках проєкту «Панʼєвропейські коридори». Крім того, повідомляють у НАБУ, Новак «не помітив» порушення графіку виконання робіт компанією підозрюваного, що дозволило уникнути сплати понад 9 млн євро штрафу.

Розслідування цих фактів здійснюють з вересня 2019 року.

«Наші гроші» повідомляють, що підозру повідомили власнику «Альткому» Олександру Тісленку.

21 липня минулого року  прокуратура Варшави висунула звинувачення Новаку в керівництві організованою злочинною групою, що отримувала вигоду від корупції.

Додатково Новака підозрюють у підбурюванні лікаря Медичного військового інституту у Варшаві у наданні медичних довідок, якими він мав намір скористатися, щоб виправдати свою відсутність на роботі в Україні.

Розслідування пов'язане з періодом, коли Славомір Новак, колишній міністр транспорту в уряді «Громадянської платформи», очолював державне агентство України – Укравтодор. Він був призначений в. о. голови агентства в жовтні 2016 року, а відставку подав наприкінці вересня 2019 року.

Відносно колишнього міністра ведуться окремі розслідування в Польщі і Україні, а доказами обмінюється спеціальна група слідчих.

Окружний суд у Варшаві не задовольнив клопотання прокурора про продовження тимчасового арешту ексочільника Укравтодору, колишнього міністра транспорту Польщі (у 2011-2013 роках) Славоміра Новака ще на три місяці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті