Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Поставки ПК показали найшвидше квартальне зростання за два десятиліття – Gartner

Поставки ПК показали найшвидше квартальне зростання за два десятиліття – Gartner

Найбільшу частку ринку завоювала Lenovo Group

Глобальні продажі ПК росли найшвидшими темпами за два десятиліття в І кварталі цього року, оскільки люди купували комп'ютери, щоб мати змогу працювати і вчитися віддалено під час пандемії COVID-19. Про це свідчать дані маркетингової компанії Gartner, передає Reuters.

Продажі, які включають ноутбуки і настільні комп'ютери, підскочили на 32% до 69,9 млн одиниць.

Китайська Lenovo Group посіла перше місце з часткою ринку 25,1%, за нею йдуть HP, Dell Technologies, Apple і Acer Group.

«Це зростання слід розглядати в контексті двох унікальних чинників: порівняння з ринком, охопленим пандемією, і нинішньою глобальною нестачею мікросхем, – сказав Мікако Кітагава, директор з досліджень Gartner. – Без хаосу пропозиції на початку 2020 року зростання в цьому кварталі могло б бути повільнішим».

Хоча спочатку дефіцит мікросхем був зосереджений на автомобільній промисловості, тепер він поширився і на інші галузі, такі як побутова електроніка.

Gartner стверджує, що попит на Chromebook від Google, який не внесено в аналіз, потроївся в І кварталі завдяки високому попиту з боку освітніх установ в Північній Америці.

Експерти спрогнозували, що попит на персональні комп'ютери залишиться високим навіть після зняття протиепідемічних обмежень.

Нагадаємо: за прогнозами аналітичної компанії Gartner, загальна кількість комп'ютерних пристроїв, включаючи ноутбуки, настільні ПК, планшети і мобільні телефони, які знаходяться у використанні, у 2021 році досягне 6,2 млрд штук. Також передбачається, що тільки ноутбуків і планшетів у користувачів у цьому році додасться на 125 млн штук порівняно з 2020 роком.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті