Захворіло у світі
163,728,900
Померло у світі
3,393,648
Вилікувалось у світі
143,374,060
Захворіло в Україні
2,156,000
Померло в Україні
48,184
Вилікувалось в Україні
1,864,593
Верховна Рада прийняла закон про сертифікацію «Укренерго»

Верховна Рада прийняла закон про сертифікацію «Укренерго»

Також внесено зміни до Господарського кодексу, які дозволять «Укренерго» управляти ОЕС на праві господарського відання

Верховна Рада прийняла закон про сертифікацію «Укренерго»
фото DR

Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект №3364-1-д про сертифікацію оператора системи передачі НЕК «Укренерго», який сприяє інтеграції ОЕС України до ENTSO-E.

За відповідний законопроект 15 квітня проголосувало 296 народних депутатів, пише expro.com.ua

Згідно з текстом документу, законом встановлюються вимоги щодо відокремлення оператора системи постачання (ОСП), зокрема, відповідно до яких ОСП не є складовою частиною вертикально інтегрованого суб'єкта господарювання та здійснює господарську діяльність, що не залежить від діяльності з виробництва, розподілу, постачання електричної енергії та трейдерської діяльності.

В проекті закону зазначається, що відповідно до висновку Секретаріату Енергетичного Співтовариства № 1/20 – «Укренерго», враховуючи специфіку українського законодавства, не може бути сертифіковане за моделлю відокремлення власності OU (ownership unbundling – передбачає, що незалежність системного оператора забезпечується за рахунок того, що система передачі зокрема, магістральні мережі перебуває у його власності).

Проте «Укренерго» може бути сертифіковано за моделлю ISO (яка передбачає, що оператор системи передачі користується майном, яке забезпечує цілісність об’єднаної енергетичної системи України та диспетчерське (оперативно-технологічне) управління, магістральні та міждержавні електричні мережі при цьому зазначене майно залишається у власності держави).

Законопроект також вносить зміни до Господарського кодексу, які дозволять «Укренерго» управляти ОЕС на праві господарського відання. Крім того, законопроект повинен надати «Укренерго» можливість отримання доступу до спільних механізмів фінансування проектів будівництва міждержавних з’єднань, спрямованих на синхронізацію ОЕС України з об’єднанням ENTSO-e та приєднання до спільного механізму компенсації витрат, що виникають при транскордонній передачі електроенергії (ITC механізму (Inter-Transmission System Operator Compensation), відповідно до вимог Регламенту ЄС 838/2010.

За словами народного депутата Андрія Геруса, даний законопроект передбачає такі положення:

спрощення процедур експорту-імпорту електроенергії із Україною та країнами ЄС (проведення скоординованих аукціонів доступу до міждержавних перетинів);

вводить обмеження/заборону імпорту електроенергії із РФ та Республіки Білорусь (у зв’язку із закінченням опалювального сезону та зростанням запасів вугілля на складах ТЕС);

вводить обовязок генеруючих компаній, які знаходяться у комунальній власності, продавати електроенергію виключно через конкурентні аукціони.

Як повідомлялося, 9 квітня Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг підтримав внесення законопроекту № 3364-1-д про сертифікацію НЕК «Укренерго» на розгляд у Парламент до другого читання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті