Pfizer і Moderna відхилили пропозицію Johnson & Johnson разом дослідити ризик тромбозу
Компанії заявили, що в їхніх вакцин «проблем немає»

Американська компанія Johnson&Johnson (J&J), яка розробила вакцину проти COVID-19, конфіденційно звернулася до своїх фармацевтичних конкурентів з проханням спільно вивчити ризик утворення тромбів і одноголосно заявити про безпеку препаратів.
Однак Pfizer і Moderna відмовилися від цієї ідеї, пославшись на те, що у їх вакцин проблем немає, а участь в дослідженнях може їх «заплямувати», розповіли співрозмовники The Wall Street Journal, пише The Bell.
На тлі зростання стурбованості рідкісними випадками тромбозу у щеплених J&J попросила AstraZeneca, а також Pfizer і Moderna об'єднати зусилля, щоб дослідити це питання. За словами співрозмовників WSJ, представники компанії в електронних листах і телефонних розмовах закликали створити неформальний альянс, який буде повідомляти про переваги та ризики щеплень. Тим самим компанія хотіла заспокоїти населення через почастішання випадків тромбозу після вакцинації.
Pfizer і Moderna аргументували відмову від пропозиції тим, що їх вакцини безпечні. Обидві компанії також не побачили потреби в тому, щоб дублювати зусилля, вже вжиті регуляторами і іншими організаціями, які досліджують проблему, кажуть джерела.
До того ж, за інформацією видання, одна з них турбується за свою репутацію: поява асоціації може поставити під сумнів безпеку препаратів від Pfizer і Moderna. Згоду висловила тільки AstraZeneca, яка першою постраждала через утворення тромбів у вакцинованих її препаратом.
За даними американських органів охорони здоров'я, в США було введено понад 7 млн доз вакцини J&J. У шести пацієнтів після щеплення утворилися тромби, одна жінка померла.
Серед вакцинованих препаратами Pfizer і Moderna побічних ефектів не зареєстровано, заявили регулятори. В середині квітня в США рекомендували призупинити використання вакцини J&J для перевірки випадків тромбозу після неї.
Тромбози, частка яких становить вкрай малий відсоток від вакцинацій, стали однією з причин відмови країн від альтернативної вакцини AstraZeneca. Відмова від ще одного препарату – Johnson&Johnson – може відкинути Євросоюз ще далі в термінах вакцинації населення.
Нагадаємо, Данія стала першою країною, яка повністю відмовилася від вакцини AstraZeneca.
Також стало відомо, що ЄК не продовжуватиме «вакцинні» контракти з AstraZeneca і J&J після закінчення терміну їх дії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].