Конкуренти Ілона Маска назвали проект Starlink «занадто небезпечним»

Конкуренти Ілона Маска назвали проект Starlink «занадто небезпечним»

Viasat, OneWeb і Boeing вплуталися в «космічну» суперечку з компанією Ілона Маска

Конкуренти Ілона Маска назвали проект Starlink «занадто небезпечним»
фото Shutterstock

Проект супутникового інтернету Ілона Маска Starlink спровокував незвичайний союз конкурентів, регуляторів і експертів, які попереджають про майже абсолютну монополію компанії мільярдера на орбітах, пише The Wall Street Journal, на яке посилається The Bell.

Це, на їхню думку, загрожує загальним інтересам при освоєнні навколоземного космічного простору, і просто небезпечно.

Головні конкуренти StarLink, включаючи Viasat, OneWeb, Hughes Network Systems і Boeing, вплуталися в «космічну» суперечку з компанією Ілона Маска.

Їхній головний аргумент в неприпустиості «ковбойського» підходу Маска в космосі – «спочатку запуск системи, а потім її модернізація», коли пріоритет віддається швидкості, а не якості продукції.

«Кожен з наших супутників схожий на Ford Focus: він виконує одну і ту ж функцію, повинен пройти тестування і працює, – пояснює глава OneWeb зі зв'язків з урядом Кріс Маклафлін. – А супутники Starlink схожі на електромобілі Tesla: спочатку їх випускають, а потім виявляється, що їх потрібно допрацьовувати або навіть міняти повністю».

Претензії компаній зводяться до таких пунктів:

Супутників Starlink занадто багато, і вони не дуже надійні. Один з двадцяти в перших серіях, і один із сотні в останніх перетворюється в космічне сміття, що заважає іншим запускам, до сходу з орбіти.

Супутники Starlink оснащені алгоритмами маневрування для того, щоб автоматично уникати зустрічі з іншими об'єктами, але вони не завжди працюють. Крім того, супутники маломаневренні, і в ряді випадків маневр ухилення (і витрата дорогоцінного палива) лягає на іншу сторону.

Після схвалення регулятором нового сузір'я Starlink з 10 000 супутників на орбітах 550 км іншим компаніям доведеться пробиратися на свої орбіти через цю «хмару», небезпека зіткнення зросте.

Компанії просять Федеральну комісію із зв'язку США зобов'язати SpaceX зменшити коефіцієнт відмов супутників до 1 з 1000 випадків, забезпечити коректну роботу системи запобігання зіткнень і блокування сигналів інших об'єктів на орбіті.

Головне – галузь очікує зміну застарліому принципі виділення орбіт: зараз їх можуть займати все, у кого є така можливість. У цій сфері Маск з власним носієм Falcon9 поза конкуренцією.

«Маск просто робить те, що не заборонено, але це не означає, що це безпечно і що робити це можна нескінченно», – сказала WSJ доцент факультету проектування космічних апаратів університету Техасу Моріба Йа.

Маск відповів конкурентам в Twitter, написавши, що єдина загроза від його супутників – прибутки конкурентів.

SpaceX вже здійснила понад 20 успішних запусків супутників Starlink, зараз їх понад 1300 на орбіті. Щомісяця до цього числа додаються ще 120 супутників. Поки що компанії дозволено вивести на орбіту близько 12 000 супутників Starlink для розгортання глобального інтернету, і це більше, ніж кількість всіх апаратів, виведених з початку космічної ери.

До інтернету від Starlink вже можна підключатися в США. Проект на стадії бета-тестування, але він вже сколихнув космічну індустрію і змусив Євросоюз задуматися про власний проект супутникового інтернету, який, як очікується, представлять до кінця року.

Раніше повідомлялося, що супутники OneWeb і SpaceX мало не зіткнулися один з одним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло