Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
TSMC попередила про наслідки торгової війни між США та Китаєм

TSMC попередила про наслідки торгової війни між США та Китаєм

Постраждає в першу чергу виробництво вкрай дефіцитних напівпровідників

TSMC попередила про наслідки торгової війни між США та Китаєм
фото DR

Посилення торгової напруженості у відносинах США і Китаю ускладнить компанії TSMC доступ до ключового виробничого обладнання та негативно позначиться на діяльності компанії. Про це найбільший у світі виробник напівпровідникової продукції попередив у річній звітності, пише DailyComm з посиланням на Bloomberg.

Як вказано в документі, ескалація американо-китайського торгового конфлікту, виражена в затримках або відмові у видачі експортних ліцензій, додаткові заходи експортного контролю, нові мита і т.п., можуть призвести до зростання цін на обладнання для виготовлення чіпів або до того, що воно зовсім буде недоступно для TSMC.

Напівпровідники (чипи) стали ключовою галуззю конкуренції, що загострюється між США і Китаєм, оскільки мікросхеми використовуються в широкому спектрі продуктів – від ракет і автомобілів до смартфонів.

Китай прагне розвивати вітчизняну напівпровідникову промисловість, щоб зменшити свою залежність від іноземних технологій, оскільки США посилюють контроль над експортом чипів в азіатську країну, включаючи продаж ключового обладнання компанії TSMC.

Раніше два конгресмени-республіканці закликали міністерство торгівлі США знайти кращий спосіб «мінімізувати ризики, пов'язані з тим, що тайванські компанії надають послуги та технології зацікавленим сторонам». Конгресмени заявили, що TSMC не повинна виробляти передові мікросхеми для китайських військових.

За повідомленням газети South China Morning Post, компанія TSMC призупинила виконання нових замовлень для Tianjin Phytium Information Technology – однієї з компаній, внесених до чорного списку США, через побоювання, що вона пов'язана або з будівництвом комп'ютерів, які використовуються китайськими військовими, або з проектами модернізації збройних сил або створення зброї масового знищення.

У TSMC нагадали, що нові заходи, вжиті Китаєм для протидії санкціям США, можуть вплинути на бізнес компанії.

Як повідомлялося, Apple відклала на півроку виробництво деяких MacBook та iPad через нестачу компонентів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті