СБУ викрила корупційну схему керівництва Держгеокадастру Закарпаття

СБУ викрила корупційну схему керівництва Держгеокадастру Закарпаття

Учасники оборудки виділяли з державної у приватну власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення

СБУ викрила корупційну схему керівництва Держгеокадастру Закарпаття
фото: ssu.gov.ua

Служба безпеки України (СБУ) викрила масштабний механізм із протиправного виділення у приватну власність державних земель. Оборудку організувало вище керівництво Держгеокадастру у Закарпатській області. Про це повідомляється на сайті відомства.

Згідно з повідомленням, організував схему колишній в.о. начальника ГУ Держгеокадастру. До «справи» він залучив новопризначеного очільника установи та деяких керівників структурних підрозділів. У межах кримінального провадження винесено підозри за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України:

  • керівнику обласного Держгеокадастру;
  • колишньому в.о. начальника Головного управління;
  • начальнику одного із відділів.

А також за ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України інженеру землевпоряднику.

Вони виділяли з державної у приватну власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення поблизу Ужгорода. Натомість до Державного земельного кадастру було внесено інші дані. Замовники отримували землі з лісовими угіддями під виглядом сільськогосподарських земельних ділянок.

Слідчі СБ України задокументували, що у 2020 році в.о. начальника ГУ Держгеокадастру, зокрема, надав дозвіл на розроблення проєкту землеустрою стосовно відведення у власність 26 ділянок загальною площею майже 54 га. Встановлено, що ці землі підлягали передачі у комунальну власність об’єднаній територіальній громаді.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи та притягнення до відповідальності осіб, причетних до оборудки.

Раніше Mind розповідав про Держгеокадастр Шредінгера: відродити не можна ліквідувати. Чому уряд стрімко відіграв назад ініціативи щодо скорочення повноважень земельного регулятора.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло