Авіакомпанія ОАЕ через судовий позов заплатила Україні за польоти поблизу Криму

Авіакомпанія ОАЕ через судовий позов заплатила Україні за польоти поблизу Криму

Виплата склала 3,7 млн грн

Авіакомпанія ОАЕ через судовий позов заплатила Україні за польоти поблизу Криму
Фото: SevenStorm JUHASZIMRUS/Pexels

Авіакомпанія Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) через судовий позов сплатила Україні 3 719 843 грн за те, що її літаки літали над Сімферопольським районом окупованого Криму, – це відшкодування за користування повітряним простором України. Про це повідомляється на сайті прокуратури Автономної республіки Крим та міста Севастополя.

Згідно з повідомленням, прокуратура АРК вела досудове розслідування фактів порушення правил міжнародних польотів (ст. 334 ККУ) і подала до Господарського суду Київської області позовну заяву в інтересах держави в особі Міністерства інфраструктури до авіакомпанії Об’єднаних Арабських Еміратів про стягнення заборгованості у сумі 3 719 843 гривень.

Повітряні судна цієї авіакомпанії здійснювали польоти у Сімферопольському районі польотної інформації, який включає повітряний простір над суверенною територією України та над відкритими водами Чорного моря, де відповідальність за обслуговування повітряного руху делеговано Україні міжнародними договорами.

При цьому авіакомпанія не сплатила аеронавігаційні збори за користування повітряним простором України, встановлені відповідно до законодавства України, норм ІСАО (Міжнародна організація цивільної авіації) та правил Євроконтролю.
Зазначається, що під час розгляду господарським судом позовної заяви «зазначеною авіакомпанією добровільно сплачено вказану заборгованість у повному обсязі».

Прокуратура АРК повідомляє, що на розгляді Господарського суду Київської області перебуває ще 4 позовні заяви до іноземних авіакомпаній про стягнення заборгованості за надані аеронавігаційні послуги на загальну суму понад 1 млн гривень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті