Байден заявив Ердогану про намір визнати геноцидом знищення вірмен в Османській імперії

Байден заявив Ердогану про намір визнати геноцидом знищення вірмен в Османській імперії

Цей крок є потенційним подальшим ударом по і без того ослабленим зв'язкам між двома союзниками по НАТО

Байден заявив Ердогану про намір визнати геноцидом знищення вірмен в Османській імперії
Джо Байден
фото www.flickr.com/photos/gageskidmore/48605397927

Президент США Джо Байден сказав президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану, що він має намір визнати різанину вірменів в Османській імперії в 1915 році геноцидом. Про це агентству Reutersповідомили джерела, знайомі з бесідою. До цього часу керівництво США уникало такого визначення, щоб не псувати відносини з Анкарою.

Довгоочікуваний перший телефонний дзвінок між двома лідерами відбувся більш ніж через три місяці після інавгурації Байдена 20 січня.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Між тим, в повідомленні Білого дому про телефонну розмову про це не згадується.

«Президент Байден говорив сьогодні з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, висловивши свою зацікавленість в конструктивних двосторонніх відносинах з розширеними сферами співпраці і ефективним врегулюванням розбіжностей», – йдеться в заяві Білого дому.

У ній також зазначається, що лідери двох країн домовилися зустрітися на полях червневого саміту НАТО, щоб більш широко обговорити відносини між двома країнами.

Туреччина визнає, що багато вірмен, що жили в Османській імперії, були вбиті в зіткненнях з військами Османа під час Першої світової війни, але заперечує цифри і той факт, що вбивства були систематично організованими.

У заяві президента Туреччини говориться, що Байден і Ердоган дійшли згоди про «стратегічний характер двосторонніх відносин і важливості спільної роботи для розширення співробітництва з питань, що становлять взаємний інтерес».

Як відомо, зв’язки між Анкарою і Вашингтоном були натягнутими через цілу низку питань, від покупки Туреччиною російських систем оборони С-400 до політичних розбіжностей в Сирії, прав людини і юридичних питань.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло