Швейцарія розірвала контракти з тютюновими та військовими компаніями через загрозу іміджу

Швейцарія розірвала контракти з тютюновими та військовими компаніями через загрозу іміджу

Кількість спонсорів зменшилася більш як удвічі

Швейцарія розірвала контракти з тютюновими та військовими компаніями через загрозу іміджу
фото Shutterstock

Швейцарський федеральний уряд розірвав спонсорські угоди з кількома десятками компаній, що працюють у видобувній, тютюновій та військово-промисловій індустрії. Як повідомляє видання NZZ am Sonntag, за цим рішенням стоїть стурбованість швейцарської влади тим, що подібні угоди можуть негативно позначитися на іміджі країни, пише Коммерсант.

На початку поточного року швейцарська влада посилила вимоги до спонсорської підтримки компаній. Це сталося після звинувачень, що влада включила в число спонсорів швейцарського павільйону на Всесвітній виставці в Дубаї тютюнову компанію Philip Morris International.

Якщо в 2020 році в уряду Швейцарії були укладені спонсорські контракти з 83 компаніями, то зараз їх залишилося 36.

У числі тих, з ким зараз розірвано спонсорські угоди, виробник зброї Ruag International Holding, виробник шоколаду Confiseur Laederah (його глава викритий в гомофобських висловлюваннях) і англо-швейцарська компанія Glencore, один із найбільших у світі трейдерів металами, енергоносіями та сільгосппродукцією.

Як заявили швейцарському виданню в федеральному уряді, «гірничодобувна індустрія зараз настільки неоднозначна, що партнерство з Glencore не може сприяти зміцненню позитивного іміджу».

«А якщо страждає імідж Швейцарії, страждає і її процвітання», – заявили в уряді.

У самій Glencore відреагували на цю новину з подивом.

«У 2017 і 2018 роках ми співпрацювали зі швейцарським урядом, виробниками промислових виробів і НКО при створенні швейцарського керівництва щодо реалізації керівних принципів ООН в питаннях бізнесу і дотримання прав людини в видобувній промисловості», – відзначили представники компанії агентству Bloomberg, додавши, що вони добилися «дуже хороших результатів і в тому, що стосується прозорості та фінансово-юридичної оцінки торгівлі сировиною».

Нагадаємо, у США можуть заборонити сигарети із високим вмістом нікотину.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло