Каліфорнія назавжди припинить видобувати нафту до 2045 року

Каліфорнія назавжди припинить видобувати нафту до 2045 року

При цьому з падінням цін на нафту видобуток може припинитися раніше

Каліфорнія назавжди припинить видобувати нафту до 2045 року
фото Shutterstock

Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом оголосив про намір повністю заборонити видобуток нафти в штаті до 2045 року. При цьому видача нових дозволів на видобуток методом гідророзриву пласта буде припинена вже з січня 2024 року. Наступні 20 років видобуток будуть вести тільки ті, хто встигне отримати ліцензію. Втім, з урахуванням прогнозів падіння цін на нафту, велика ймовірність, що видобуток нафти буде припинений у багатьох штатах США набагато раніше з економічних причин, пише HighTech Plus.

Ньюсом заявив про намір штату відмовитися від видобутку нафти в рамках Плану оцінки зміни клімату, націленого на скорочення викидів парникових газів і досягнення вуглецевої нейтральності штату до 2045 року. В якості першого кроку губернатор наказав Департаменту охорони природи Каліфорнії припинити видачу нових дозволів на гідророзрив пласта до січня 2024 року.

Далі буде працювати поетапний план скорочення видобутку нафти аж до її повної зупинки через 21 рік. В деталях плану цього поки немає, його ще належить розробити. Мабуть, для всіх видобувних компаній будуть введені пропорційні квоти, які будуть з кожним роком скорочуватися.

Рішення губернатора робить Каліфорнію першим штатом, що взяли на себе зобов'язання припинити видобуток нафти за життя ще цього покоління. Спостерігачі відзначають, що хоча до 2045 року далеко, влада робить однозначну ставку на те, чиста енергія і транспорт виростуть за цей час до такої міри, що нафта просто не матиме цінності для місцевої економіки.

Інше питання, чи діятимуть подібним чином інші штати. Каліфорнія – сьомий штат за обсягами видобутку сирої нафти.

У 2020 році на її території було видобуто 145 млн барелів нафти. Це відповідає приблизно 1,5 діб поточного світового споживання нафти. Техас видобуває набагато більше – 1,8 млрд барелів, Північна Дакота – 431 млн барелів, Нью-Мексико – 379 млн барелів.

Чи підуть ці штати на настільки ж радикальні кроки для досягнення кліматичних цілей – не ясно. Видання припускає, що республіканський Техас, який традиційно скептично ставиться до кліматичних ініціатив демократів, впаде останнім.

Згідно з прогнозом експертів Wood Mackenzie, попит на нафту під тиском електрифікації енергетики і транспорту почне знижуватися вже з 2023 року і буде швидко скорочуватися приблизно на 2 млн барелів добового споживання щороку. Тобто за 5 років добове світове споживання нафти скоротиться з 100 до 90 млн барелів, за 10 років – до 80 млн барелів і так далі. Все це призведе до того, що вже в 2030 році ціна на еталонну нафту Brent впаде до $37-42 за барель, що є межею рентабельності для дуже багатьох нафтовиків. А далі буде тільки гірше – до 2050 року Wood Mackenzie прогнозує падіння цін на нафту до $10 за барель.

Нагадаємо, губернатори 12 штатів закликали Байдена припинити у США продаж бензинових авто до 2035 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті