Світовий ринок смартфонів стрімко відновлюється – експерти
На перестановку в галузі суттєво вплинула ситуація з компанією Huawei

Відновлення на світовому ринку смартфонів набирає обертів. За даними аналітичної компанії IDC, у першому кварталі 2021 року поставки смартфонів зросли більш ніж на чверть і досягли 346 млн штук, пише DayliComm.
Підйом спостерігався в усіх регіонах світу, але найбільш вираженим він був на ринках КНР і Азіатсько-Тихоокеанського регіону, де відвантаження збільшилися на 30% і 28% відповідно. Також в IDC відзначили, що на частку цих двох найбільших ринків збуту смартфонів припало близько половини від глобального обсягу поставок пристроїв у минулому кварталі.
Фахівці звернули увагу на серйозне зрушення у смартфонній галузі після того, як Huawei покинула п’ятірку лідерів.
Під тиском посилених санкцій США, китайський вендор останнім часом різко знизив поставки смартфонів.
Ослабленням Huawei поспішили скористатися інші китайські вендори – Xiaomi, Oppo і Vivo. У минулому кварталі вони істотно випередили за темпами зростання ринок загалом, збільшивши поставки на 64,8%, 64,5% і 40,7% відповідно. В результаті компанії зайняли з третього по п'яте місця рейтингу, а їх вклад у світові відвантаження смартфонів аналітики оцінили в 14,1%, 10,8% і 10,1%.
Xiaomi, Oppo і Vivo розділили між собою частку Huawei у сегменті смартфонів низької та середньої цінових категорій, але в сегменті дорожчих пристроїв преміум-класу від виходу Huawei, в основному, виграли Samsung і Apple.
Компанія Samsung повернула собі звання лідера смартфонів. У січні-березні 2021 року Samsung поставила по всьому світу 75,3 млн смартфонів – це 21,8% ринку. Зростанню у південнокорейського вендора сприяв успіх його нових смартфонів серії S21, який певною мірою був пов'язаний із привабливою ціною гаджетів – на $200 нижче, ніж у попередньої флагманської моделі.
Що стосується Apple, то попит iPhone 12 поступово слабшає після дуже сильних показників в останньому кварталі 2020 року. Проте результати в стартовій чверті 2021 року всі одно вражають: поставки iPhone збільшилися на 50,4% в річному численні і перевищили 55 млн штук. Ринкова частка Apple піднялася з 13,3% до 16%.
Аналітики також згадали про вихід з смартфонного бізнесу компанії LG. Хоча її позиції на світовій арені за останні роки істотно ослабли, на ринках Північної і Латинської Америки на частку LG все ще припадало близько 9% і 6% поставок смартфонів.
Подальше падіння ринкової частки Huawei і закриття смартфонного бізнесу LG відкривають можливості для зміцнення інших брендів, вважають фахівці.
Тим часом в Apple розповіли, наскільки сильно дефіцит чипів ударить по доходах компанії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].