Світовий ринок смартфонів стрімко відновлюється – експерти

Світовий ринок смартфонів стрімко відновлюється – експерти

На перестановку в галузі суттєво вплинула ситуація з компанією Huawei

Світовий ринок смартфонів стрімко відновлюється – експерти
фото Pixaby

Відновлення на світовому ринку смартфонів набирає обертів. За даними аналітичної компанії IDC, у першому кварталі 2021 року поставки смартфонів зросли більш ніж на чверть і досягли 346 млн штук, пише DayliComm.

Підйом спостерігався в усіх регіонах світу, але найбільш вираженим він був на ринках КНР і Азіатсько-Тихоокеанського регіону, де відвантаження збільшилися на 30% і 28% відповідно. Також в IDC відзначили, що на частку цих двох найбільших ринків збуту смартфонів припало близько половини від глобального обсягу поставок пристроїв у минулому кварталі.

Фахівці звернули увагу на серйозне зрушення у смартфонній галузі після того, як Huawei покинула п’ятірку лідерів.

Під тиском посилених санкцій США, китайський вендор останнім часом різко знизив поставки смартфонів.

Ослабленням Huawei поспішили скористатися інші китайські вендори – Xiaomi, Oppo і Vivo. У минулому кварталі вони істотно випередили за темпами зростання ринок загалом, збільшивши поставки на 64,8%, 64,5% і 40,7% відповідно. В результаті компанії зайняли з третього по п'яте місця рейтингу, а їх вклад у світові відвантаження смартфонів аналітики оцінили в 14,1%, 10,8% і 10,1%.

Xiaomi, Oppo і Vivo розділили між собою частку Huawei у сегменті смартфонів низької та середньої цінових категорій, але в сегменті дорожчих пристроїв преміум-класу від виходу Huawei, в основному, виграли Samsung і Apple.

Компанія Samsung повернула собі звання лідера смартфонів. У січні-березні 2021 року Samsung поставила по всьому світу 75,3 млн смартфонів – це 21,8% ринку. Зростанню у південнокорейського вендора сприяв успіх його нових смартфонів серії S21, який певною мірою був пов'язаний із привабливою ціною гаджетів – на $200 нижче, ніж у попередньої флагманської моделі.

Що стосується Apple, то попит iPhone 12  поступово слабшає після дуже сильних показників в останньому кварталі 2020 року. Проте результати в стартовій чверті 2021 року всі одно вражають: поставки iPhone збільшилися на 50,4% в річному численні і перевищили 55 млн штук. Ринкова частка Apple піднялася з 13,3% до 16%.

Аналітики також згадали про вихід з смартфонного бізнесу компанії LG. Хоча її позиції на світовій арені за останні роки істотно ослабли, на ринках Північної і Латинської Америки на частку LG все ще припадало близько 9% і 6% поставок смартфонів.

Подальше падіння ринкової частки Huawei і закриття смартфонного бізнесу LG відкривають можливості для зміцнення інших брендів, вважають фахівці.

Тим часом в Apple розповіли, наскільки сильно дефіцит чипів ударить по доходах компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті