В Apple розповіли, наскільки сильно дефіцит чипів ударить по доходах компанії

В Apple розповіли, наскільки сильно дефіцит чипів ударить по доходах компанії

Виробництва iPhone дефіцит торкнутися не повинен

В Apple розповіли, наскільки сильно дефіцит чипів ударить по доходах компанії
фото Shutterstock

Перший квартал року виявився дуже успішним для Apple: несподівано високе зростання виручки, рекордні продажі iMac і ажіотажний попит на нові (і найдорожчі) iPhone з 5G. Але є проблема – компанію все ж наздогнав глобальний дефіцит напівпровідників.

Apple випустила позитивний квартальний звіт, який підняв її котирування майже на 3% після закриття торгів, пише The Bell.

За перші три місяці 2021 року виручка Apple досягла $89,6 млрд, що на 54% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Чистий прибуток більш ніж подвоївся – з $11,2 до $23,6 млрд. Найпопулярнішим продуктом компанії залишається iPhone, причому виручка від продажів смартфонів зросла випереджаючими темпами (+65,5%, $47,9 млрд). Продажі iMac і iPad зросли на 70% – до $9,1 млрд і $7,8 млрд відповідно.

Чи не єдиною чорною плямою виявився визнаний компанією дефіцит чіпів, повідомляє Bloomberg. Головний виконавчий директор Apple Тім Кук і фінансовий директор компанії Лука Маестро в розмові з аналітиками попередили, що найближчим часом він може позначитися на виробництві iPad і iMac. За прогнозами Маестро, це скоротить виручку Apple в третьому кварталі на $3-4 млрд.

Протягом першого кварталу 2021 року Apple не відчувала дефіциту напівпровідників, запевнив Кук. За його словами, нестача компонентів в основному торкнеться виробництва застарілих моделей iPad і iMac, і вона пояснюється не тільки глобальним дефіцитом чіпом, а й «дуже, дуже високим попитом» на ці пристрої.

Але всупереч словам Кука Bloomberg відзначає, що нові моделі iMac і iPad Pro, недавно представлені Apple, з'являться у продажу не раніше другої половини травня – незвично довга затримка, причини якої невідомі. Виробництва iPhone дефіцит торкнутися не повинен.

Проблеми з поставками напівпровідників спостерігаються з початку року, найбільше вони торкнулися виробників електроніки і автомобілів. В результаті найбільші світові компанії опинилися в ситуації, коли вони не можуть повною мірою виконувати свою продукцію, збиток від дефіциту оцінюється в мільярди доларів.

Напередодні Honda оголосила, що в травні зупинить виробництво на трьох заводах на шість днів, BMW зупинить збірку Mini на три дні. GM закрила дві американські фабрики, скоротила виробництво в Кореї та урізала прогноз прибутку на 2021 рік на $2,5 млрд. Ford заявив, що в 2021 році скоротить виробництво на 10-20%. Компанія прогнозує скорочення виручки на $1-2,5 млрд.

Раніше Subaru зупинила виробництво на своєму заводі в Індіані через гострий дефіцит чипів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло