«Велика сімка» домовилась активніше протистояти Китаю
Міністрів закордонних справ країн-членів G7 турбує, що КНР використовує свою економічну міць для розширення геостратегічного впливу по всьому світу

Міністри закордонних справ країн-членів «Великої сімки» (G7) домовилися активніше протидіяти зростанню глобального впливу Китаю. Як повідомляє DW, під час зустрічі вони, зокрема, домовились активніше співпрацювати в структурно слабких регіонах Африки, Латинської Америки та Південно-Східної Європи.
«Ми воліли б набагато глибше вивчити, наскільки Китай використовує свою економічну міць для розширення геостратегічного впливу по всьому світу», – заявив міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас та додав, що «ми прагнемо протистояти цьому».
Глава німецького МЗС також закликав приділяти більше уваги питанням прав людини в політиці Китаю.
«Економічні інтереси існують скрізь, але коли йдеться про Китай, питанням прав і свобод людини має приділятися більше уваги», – наголосив він.
Під час кількаденної зустрічі глави МЗС провідних демократій світу обговорюватимуть цілу низку питань, в тому числі й підготовку до наступного саміту G7, однак головна увага приділятиметься тому, як західні демократії позиціонують себе щодо держав з авторитарним управлінням, насамперед Китаю і РФ.
«Ми намагаємося вберегти міжнародний порядок, заснований на правилах, в який наші країни так багато вклали за багато десятиліть», – заявив щодо цього держсекретар США Ентоні Блінкен.
Ця зустріч «Великої сімки» стала першою особистою для міністрів закордонних справ країн G7 за останні два роки. На переговори в Лондон також були запрошені Південна Корея, Австралія, Індія і ПАР. Великобританія, котра нині головує у G7, планує перетворити цей майданчик на центральний форум для найбільших демократій.
Як повідомлялось, перше серйозне загострення в стосунках між Вашингтоном і Пекіном за останні десятиліття спостерігалося за президентства Дональда Трампа. Його адміністрація звинуватила КНР зокрема в нечесних торговельних практиках, а також у використанні продукції й сервісів високотехнологічних китайських компаній у шпигунських цілях.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].