Захворіло у світі
155,216,893
Померло у світі
3,244,710
Вилікувалось у світі
132,644,496
Захворіло в Україні
2,090,986
Померло в Україні
45,077
Вилікувалось в Україні
1,697,358
«Велика сімка» домовилась активніше протистояти Китаю

«Велика сімка» домовилась активніше протистояти Китаю

Міністрів закордонних справ країн-членів G7 турбує, що КНР використовує свою економічну міць для розширення геостратегічного впливу по всьому світу

«Велика сімка» домовилась активніше протистояти Китаю
фото twitter.com/DominicRaab

Міністри закордонних справ країн-членів «Великої сімки» (G7) домовилися активніше протидіяти зростанню глобального впливу Китаю. Як повідомляє DW, під час зустрічі вони, зокрема, домовились активніше співпрацювати в структурно слабких регіонах Африки, Латинської Америки та Південно-Східної Європи.

«Ми воліли б набагато глибше вивчити, наскільки Китай використовує свою економічну міць для розширення геостратегічного впливу по всьому світу», – заявив міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас та додав, що «ми прагнемо протистояти цьому».

Глава німецького МЗС також закликав приділяти більше уваги питанням прав людини в політиці Китаю.

«Економічні інтереси існують скрізь, але коли йдеться про Китай, питанням прав і свобод людини має приділятися більше уваги», – наголосив він.

Під час кількаденної зустрічі глави МЗС провідних демократій світу обговорюватимуть цілу низку питань, в тому числі й підготовку до наступного саміту G7,  однак головна увага приділятиметься тому, як західні демократії позиціонують себе щодо держав з авторитарним управлінням, насамперед Китаю і РФ.

«Ми намагаємося вберегти міжнародний порядок, заснований на правилах, в який наші країни так багато вклали за багато десятиліть», – заявив щодо цього держсекретар США Ентоні Блінкен.

Ця зустріч «Великої сімки» стала першою особистою для міністрів закордонних справ країн G7 за останні два роки. На переговори в Лондон також були запрошені Південна Корея, Австралія, Індія і ПАР. Великобританія, котра нині головує у G7, планує перетворити цей майданчик на центральний форум для найбільших демократій.

Як повідомлялось, перше серйозне загострення в стосунках між Вашингтоном і Пекіном за останні десятиліття спостерігалося за президентства Дональда Трампа. Його адміністрація звинуватила КНР зокрема в нечесних торговельних практиках, а також у використанні продукції й сервісів високотехнологічних китайських компаній у шпигунських цілях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті