Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
Безос встановив дату запуску туристичного польоту в космос

Безос встановив дату запуску туристичного польоту в космос

Наразі невідомо, чи полетить сам Безос

Безос встановив дату запуску туристичного польоту в космос
фото www.flickr.com/photos/136614595@N06/27519435410

Компанія американського підприємця Джеффа Безоса Blue Origin заявила, що 20 липня запустить екіпаж на борту своєї ракетно-капсульної системи New Shepard. Як повідомляє ВВС, серед космонавтів, ймовірно, буде і персонал компанії, але одне місце виставлено на онлайн-аукціоні.

Польоти New Shepard призначені для перевезення пасажирів по прямій вгору-вниз, яка на короткий час перевищує 100 км. 100 км над рівнем моря – це так звана лінія Кармана, яка є висотою над рівнем моря, яка умовно приймається як межа між атмосферою Землі й космосом. Процес спуску природного чи штучного об'єкту нижче цієї лінії називається входженням в атмосферу.

«Лише 569 людей коли-небудь перетинали лінію Кармана. З нашим космічним кораблем New Shepard ми кардинально змінимо ситуацію », – сказала Аріан Корнелл, директор з продажу  компанії Blue Origin.

Вона відмовилася коментувати, чи буде сам Безос летіти 20 липня.

New Shepard – багаторазовий космічний корабель висотою 18 м і шириною 4 м для суборбітальних польотів. Являє собою пілотовану капсулу, що стартує вертикально за допомогою одноступінчастої багаторазової ракети-носія і потім приземляється за допомогою парашутів; ракета-носій здійснює самостійний спуск і вертикальну посадку за допомогою двигуна. Система названа на честь Алана Шепарда – першого американського астронавта, який здійснив суборбітальний політ.

Blue Origin сподівається, що досвід New Shepard виявиться цікавим. На вершині підйому пасажири відчують близько трьох хвилин невагомості. Вони також зможуть побачити чорноту космосу і вигнутий горизонт Землі.

Наразі компанія не обговорює майбутні варіанти ціноутворення. Blue Origin заявляє, що гроші, виручені від одного місця на аукціоні найближчим часом, підуть в її фонд, що сприяє розвитку науки і технологій.

Але в довгостроковій перспективі компанія розраховує на заробіток приблизно $200 000 доларів за місце, а можливо й навіть більше на початковому етапі.

Окрім Безоса відправляти туристів в космос запланували також глава SpaceX Ілон Маск та засновник Virgin Galactic Річард Бренсон.

Нагадаємо: раніше стало відомо, що американський мільярдер і філантроп Джаред Айзекман зібрав команду туристів і оплатив їм політ у космос на кораблі компанії Ілона Маска SpaceX. Попередньо політ запланований на жовтень, але може відбутися раніше, 15 вересня. Корабель підніметься на висоту приблизно 540 км – далі, ніж розташована МКС. Бізнесмен і його команда стануть першим екіпажем, який вийде на орбіту без супроводу професійного астронавта.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті