Ілон Маск став найбільш високооплачуваним генеральним директором в США

Ілон Маск став найбільш високооплачуваним генеральним директором в США

Тільки за минулий рік він отримав опціони на акції компанії вартістю $11 млрд

Ілон Маск став найбільш високооплачуваним генеральним директором в США
фото REUTERS\Mike Blake

Глава Tesla Ілон Маск за підсумками минулого року став найбільш високооплачуваним генеральним директором у США, підрахував Forbes. За оцінкою видання, в 2020 році Маск отримав опціони на акції автоконцерну, які дозволять йому збільшити свої статки приблизно на $11 млрд.

В результаті засновник Tesla впевнено обійшов главу Paycom Чада Річісона і гендиректора 1Life Healthcare Аміра Дена Рубіна, які очолювали більшість рейтингів доходів CEO за 2020 рік, пише Forbes. Винагорода Річісона і Рубіна за минулий рік склала $211 млн і $199 млн відповідно.

У 2018 році Маск відмовився від зарплати, прив'язавши свою винагороду до досягнення Tesla ключових показників. Глава компанії і її рада директорів домовилися, що протягом 10 років Маск не отримуватиме гарантовані виплати за роботу, але зможе розраховувати на отримання опціонів на пакети акцій, еквівалентні 1% всіх паперів, які знаходяться в обігу. Винагороду було розбито на 12 траншів, для передачі кожного встановлено свої умови – наприклад, досягнення певної виручки або капіталізації.

Опціони дають Маску право купити акції Tesla за зафіксованою в контракті ціною $70,01 за штуку (вартість з урахуванням дроблення акцій, проведеного Tesla в 2020 році). На біржі акції Tesla на закритті торгів 5 травня коштували $670,9.

Як підрахував Forbes, до кінця минулого року статки мільярдера поповнилися приблизно на $11 млрд, відзначає видання. Втім, згідно з домовленістю з акціонерами Tesla, Маск не зможе продати належні йому акції автоконцерну протягом п'яти років.

В 2021 році Tesla продовжила покращувати показники, а Маск заслужив право ще на два транші опціонів. В результаті погашення шести опціонів Маск може отримати приблизно 50,6 млн акцій Tesla ринковою вартістю близько $33,9 млрд, пише Forbes.

Як повідомлялося, старт виробництва на заводі Tesla в Німеччині відклали до наступного року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті