Захворіло у світі
177,058,656
Померло у світі
3,828,472
Вилікувалось у світі
161,259,501
Захворіло в Україні
2,224,992
Померло в Україні
51,769
Вилікувалось в Україні
2,136,176
«Укравтодор» оголосив тендер на будівництво мосту на кордоні з Молдовою

«Укравтодор» оголосив тендер на будівництво мосту на кордоні з Молдовою

Очікувальна вартість будівництва становить 3,4 млрд грн

«Укравтодор» оголосив тендер на будівництво мосту на кордоні з Молдовою
фото: ukrinform.ua

«Укравтодор» оголосив тендер на будівництво прикордонного мосту в Ямполі – він дозволить скоротити час поїздки за маршрутом Київ – Кишинів. Очікувальна вартість будівництва становить 3,4 млрд грн. За умовами тендеру, завершити зведення переходу компанія-підрядник повинна до кінця 2022 року. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій 31 травня, аукціон відбудеться 6 червня. Про це повідомляється на сторінці відомства у фейсбуці.

Зазначається, що будівництво мосту у Ямполі – частина Транспортної стратегії України до 2030 року. Він дозволить скоротити час поїздки за маршрутом Київ – Кишинів.

«Реалізовуємо домовленості між Президентом України Володимиром Зеленським та Президентом Республіки Молдова Майєю Санду. Аби транспортний зв’язок між обома сусідніми країнами був кращим, плануємо звести мостовий перехід через річку Дністер у Вінницькій області на державному кордоні. Міст буде збудовано в околицях прикордонних населених пунктів Ямпіль і Косеуць», – йдеться у повідомленні.

Наразі зв’язок між Україною і Молдовою через річку Дністер у межах Вінницької області забезпечується єдиним мостом, який розміщений у зоні пункту пропуску «Могилів-Подільський – Отач».

«Наразі сполучення між двома європейськими країнами в регіоні забезпечується паромною переправою. Однак вона давно не відповідає вимогам часу і реальним потребам жителів держав. Будівництво мосту – стратегічний пріоритет. Паралельно з цим оновлюємо 137,5 км маршруту – йдеться про найбільш проблемні для проїзду ділянки. Тобто вже до кінця року шлях до кордону буде комфортним для проїзду», – розповідає Олександр Кубраков, голова «Укравтодору»

Згідно з повідомленням, будівництво мосту через Дністер поблизу Ямполя здійснюватиметься за моделлю проєктуй-будуй. Це означає, що підрядна організація, котра переможе в тендері, займатиметься і виготовленням проєктної документації, і будівельними роботами. Ця модель заощаджує час на реалізацію проєкту та здешевлює його реалізацію.

Мостовий перехід через Дністер передбачає будівництво 2- підходів: 1,6 км з боку української території та 5 км з молдовського боку. Штучна споруда забезпечить з’їзд на українську дорогу Т-02–02 Могилів-Подільський – Ямпіль –Бершадь – Умань та молдовську М-2.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті