Наступні 30 років українська енергосистема буде залежна від вугільної генерації – директор «Донбасенерго»

Наступні 30 років українська енергосистема буде залежна від вугільної генерації – директор «Донбасенерго»

Собівартість вугілля на 30–40% нижча, ніж на високоманевровані газові блоки

Наступні 30 років українська енергосистема буде залежна від  вугільної генерації – директор «Донбасенерго»
Олег Ларіонов
Фото: iclub.energy

Українська енергосистема наступні 30 років не обійдеться без вугільної генерації. Про це зазначив комерційний директор «Донбасенерго» Олег Ларіонов у інтерв'ю Mind.

«Зараз багато говорять про перехід на високоманевровані газові блоки. Але якщо порівнювати собівартість виробництва електроенергії на вугіллі та на газі або мазуті, які приблизно в однаковому тренді, то собівартість на вугілля на 30–40% нижча», – йдеться в інтерв'ю.

Ларіонов додає, що майбутній перехід до декарбонізації повинен здійснюватися з урахуванням вугільної генерації, оскільки вугілля є вітчизняним, а майже третину споживаного газу Україна імпортує, отже – стає залежна від когось.

«Теплова генерація забезпечує регулювання балансу загальної енергосистеми. І, за підрахунками оператора НЕК «Укренерго», на найближчі 10 років нам необхідно тримати в роботі близько 12 ГВт теплової потужності; у наступні 10 років вони знизяться до 5,7 ГВт; ще через 10 років нам достатньо буде 3–3,5 ГВт теплової пікової й напівпікової потужності», – зауважив він.

Раніше повідомлялося, що частка сонячної й вітрової енергії у світовому енергобалансі за останні п’ять років подвоїлася. Декарбонізація електромережі посилилася цього року завдяки карантину та економічній стагнації, спричиненій пандемією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті