Наступні 30 років українська енергосистема буде залежна від вугільної генерації – директор «Донбасенерго»
Собівартість вугілля на 30–40% нижча, ніж на високоманевровані газові блоки

Українська енергосистема наступні 30 років не обійдеться без вугільної генерації. Про це зазначив комерційний директор «Донбасенерго» Олег Ларіонов у інтерв'ю Mind.
«Зараз багато говорять про перехід на високоманевровані газові блоки. Але якщо порівнювати собівартість виробництва електроенергії на вугіллі та на газі або мазуті, які приблизно в однаковому тренді, то собівартість на вугілля на 30–40% нижча», – йдеться в інтерв'ю.
Ларіонов додає, що майбутній перехід до декарбонізації повинен здійснюватися з урахуванням вугільної генерації, оскільки вугілля є вітчизняним, а майже третину споживаного газу Україна імпортує, отже – стає залежна від когось.
«Теплова генерація забезпечує регулювання балансу загальної енергосистеми. І, за підрахунками оператора НЕК «Укренерго», на найближчі 10 років нам необхідно тримати в роботі близько 12 ГВт теплової потужності; у наступні 10 років вони знизяться до 5,7 ГВт; ще через 10 років нам достатньо буде 3–3,5 ГВт теплової пікової й напівпікової потужності», – зауважив він.
Раніше повідомлялося, що частка сонячної й вітрової енергії у світовому енергобалансі за останні п’ять років подвоїлася. Декарбонізація електромережі посилилася цього року завдяки карантину та економічній стагнації, спричиненій пандемією.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].