У США дозволили щеплювати осіб старше 12 років вакциною Pfizer-BioNTech

У США дозволили щеплювати осіб старше 12 років вакциною Pfizer-BioNTech

До цього вакцинували тільки осіб старше 16 років

У США дозволили щеплювати осіб старше 12 років вакциною Pfizer-BioNTech
фото www.flickr.com/photos/felton-nyc/50768586607

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) Міністерства охорони здоров'я і соціальних служб США схвалило вакцину проти COVID-19 Pfizer-BioNTech для неповнолітніх у віці від 12 до 15 років.

«FDA санкціонувало екстрену вакцину від Pfizer і BioNTech для підлітків у віці від 12 до 15 років, змінивши надзвичайне рішення від 11 грудня 2020 року, яке поширюється тільки на людей старше 16 років», – йдеться в заяві регулятора.

Видача відповідного дозволу – важливий крок у боротьбі з пандемією, пояснив регулятор.

«Це захистить молоде населення, наблизить нас до повернення до нормального життя і зупинки  пандемії», – йдеться в заяві.

Як повідомляє Bloomberg, директор Центру оцінки та дослідження органічних продуктів FDA Пітер Маркс заявив, що це рішення було «відносно простим». За його словами, вакцина викликає сильну імунну відповідь, у вакцинованій групі не фіксувалось випадків COVID і жодних ознак побічних ефектів.

Маркс сказав, що підлітків можуть почати щеплювати в четвер, 13 травня.  

Вільям Грубер, старший віцепрезидент Pfizer з клінічних досліджень і розробки вакцин наголосив, що хоча у підлітків хвороба протікає в легшій формі, вони все ще можуть поширювати хвороб. Діти можуть «залишилися двигуном пандемії», – сказав він.

За офіційними даними, у США налічується майже 17 млн осіб віком від 12 до 15 років, що складає 5,3% населення країни.

В іншому дослідженні вивчалося використання вакцини у дітей молодшого віку. Очікується, що дані цих досліджень будуть надані до кінця цього року або початку 2022 року.

Нагадаємо: у березні Pfizer і BioNTech заявили, що їх вакцина була на 100% ефективна в віковій групі від 12 до 15 років в ході останнього етапу випробувань.

Оскільки підліткам у віці від 12 до 15 років буде вводитися та ж вакцина, що і дорослим, режим прийому двох доз буде збережений. У США повний курс вакцини Pfizer-BioNTech коштує $39. Наразі вакцинація оплачується урядом США без додаткових витрат для реципієнтів.

Нагадаємо: на початку травня Брюссель ухвалив постачання в країни ЄС до кінця 2023 року 1,8 млрд доз вакцини від коронавірусу, розробленої американською Pfizer і німецької BioNTech.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті