У квітні кількість небанківських фінустанов значно зменшилася

У квітні кількість небанківських фінустанов значно зменшилася

Причина – виключення гравців без жодних ліцензій

У квітні кількість небанківських фінустанов значно зменшилася
фото: bank.gov.ua

У квітні кількість учасників небанківського фінансового ринку зменшилася з 2002 учасників (станом на 31 березня) до 1971 (станом на 30 квітня). Таке значне зменшення пов’язане з примусовим виключенням тих учасників ринку, в яких не було жодних ліцензій. Про це повідомляється на сайті Національного банку (НБУ).

За квітень НБУ зареєстрував 12 нових фінансових компаній та дві лізингові компанії.

Водночас чотири ломбарди, вісімнадцять фінансових компаній, п’ять кредитних спілок, шістнадцять страхових компаній та два страхових брокери були виключені з реєстрів. Зокрема, 28 компаній з них були виключені, адже не мали жодної чинної ліцензії.

Наразі небанківський ринок складається зі 173 ризикових [(non-life) (було 188)] та 19 лайфових [(страхування життя) (було 20)] страховиків, 288 ломбардів (було 292), 311 кредитних спілок (було 316), 146 лізингових компаній (було 144), 971 фінансової компанії (було 977), 63 страхових брокерів (було 65). На платіжному ринку працює 37 платіжних систем, створених резидентами, та 14 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами.

У квітні до установи надійшло 537 запитів від учасників ринку. Найбільша кількість запитів стосувалася фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців – 450. Кількість запитів щодо кредитних спілок становила 27 та страховиків – 60. У квітні кількість запитів на анулювання ліцензій збільшилася на 54%, якщо порівняти з березнем. Водночас було видано майже удвічі більше нових ліцензій, ніж у березні. Також у квітні до реєстрів було включено на 5 компаній більше ніж минулого місяця.

Нагадаємо: НБУ виключив з держреєстру фінустанов чотири страховики.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті