Китай використовує примусову політику в Сіньцзяні, щоб знизити народжуваність уйгурів – звіт

Китай використовує примусову політику в Сіньцзяні, щоб знизити народжуваність уйгурів – звіт

Влада КНР відкидає усі звинувачення

Китай використовує примусову політику в Сіньцзяні, щоб знизити народжуваність уйгурів – звіт
фото www.flickr.com/photos/prachatai/47011984042

Політика примусу в китайському районі Сіньцзян привела до різкого зниження рівня народжуваності серед уйгурів та інших меншин, що може стати додатковим свідченням геноциду. Про це йдеться в опублікованому Австралійським інститутом стратегічної політики (ASPI) звіті, передає Reuters. Аналіз ASPI заснований на даних уряду Китаю, включаючи дані про регіональне населення, опубліковані в березні.

В документі вказано, що в Сіньцзяні відбулося «безпрецедентне і різке падіння офіційної народжуваності з 2017 року», коли Китай почав кампанію по контролю над народжуваністю в регіоні.

Рівень народжуваності в регіоні впав майже вдвічі з 2017 по 2019 рік. До того ж в округах, де переважне населення складали уйгури або представники іншої групи меншин, спостерігалося набагато більш різке зниження, ніж в інших, йдеться у звіті.

Між тим, Китай стверджує, що зміни в рівні народжуваності пов'язані з поліпшенням здоров'я і економічною політикою, і категорично відкидає звинувачення в геноциді.

«Наш аналіз надає переконливі докази того, що політика китайського уряду в Сіньцзяні може являти собою акт геноциду», – йдеться в повідомленні ASPI.

У звіті вказано, що рівень народжуваності в округах з корінним населенням 90 і більше відсотків знизився в середньому на 56,5% з 2017 по 2018 рік, що набагато більше, ніж в інших регіонах Сіньцзяна і Китаю за той же період.

У ньому говориться, що влада застосовувала такі методи, як штрафи, інтернування або загрозу інтернування для запобігання дітонародження.

Уряд США і парламенти в низці країн, включаючи Великобританію і Канаду, охарактеризували політику Китаю в Сіньцзяні як геноцид.

Правозахисні групи, дослідники, колишні жителі і деякі західні законодавці стверджують, що з 2016 року влада КНР затримала близько мільйона уйгурів та інших переважно мусульманських меншин в мережі таборів.

Пекін спочатку заперечував існування таборів, але потім заявив, що вони є центрами професійного навчання, призначеними для боротьби з релігійним екстремізмом.

Нагадаємо: населення Китаю зросло за минуле десятиліття на 72 млн осіб і досягло 1,4 млрд осіб до кінця 2020 року, випливає з результатів перепису, які 11 травня опублікувало національне бюро статистики Китаю. Темпи зростання населеннявиявилися мінімальними за весь час ведення статистики з 1953 року.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло