Google надаватиме хмарні сервіси компанії SpaceX Ілона Маска для супутників Starlink

Google надаватиме хмарні сервіси компанії SpaceX Ілона Маска для супутників Starlink

Партнерство дозволить Google використовувати супутниковий інтернет для своїх корпоративних клієнтів

Google надаватиме хмарні сервіси компанії SpaceX Ілона Маска для супутників Starlink
фото Shutterstock

Компанія Google виграла угоду з надання хмарних сервісів компанії SpaceX Ілона Маска, яка запускає безліч супутників Starlink для забезпечення високошвидкісного інтернету по всій Землі, пише Reuters.

SpaceX встановить термінали Starlink у центрах обробки даних Google по всьому світу. Перший термінал з'явиться в Нью-Олбані, штат Огайо.

Спільний проект дозволить безпечно передавати дані в усі куточки світу, а також дозволить Google використовувати супутниковий інтернет для своїх корпоративних клієнтів.

Це не перший спільний проект двох компаній. У 2015 році Google вклала $900 млн в SpaceX для підтримки космічних технологій, включаючи виробництво супутників Starlink.

Тестування супутникового інтернету Starlink почалося в жовтні 2020 року, кількість користувачів досягла 10 000. Потенційні клієнти внесли близько 500 000 заявок по $100 на використання супутникового інтернету.

У SpaceX повідомили, що угода з Google дозволить надати швидкий доступ до даних в інтернеті компаніям, організаціям державного сектору і багатьом іншим.

Угоду укладено в той час, коли попит на послуги хмарних обчислень різко виріс, і на ринку домінують такі гравці, як Microsoft і Amazon. Хмарні компанії також підключилися до телекомунікаційного сектору завдяки стрибку попиту на підключення 5G.

SpaceX, відома своїми багаторазовими ракетами і капсулами для астронавтів, нарощує виробництво супутників для Starlink, який, як сподівається Маск, принесе достатньо доходів для фінансування міжпланетних цілей SpaceX. При цьому Маск обіцяв, що інтернет від Starlink буде безкоштовним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті