Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
Шахраї використовують імена Баффета і Маска, щоб добратися до інвесторів

Шахраї використовують імена Баффета і Маска, щоб добратися до інвесторів

Їх мета – отримати особисті дані, щоб потім дістатися до особистих фінансів

Шахраї використовують імена Баффета і Маска, щоб добратися до інвесторів
фото Shutterstock

Зростання в усьому світі інтересу до інвестицій привернуло увагу шахраїв, які розширюють арсенал своїх вивертів, щоб отримати особисті дані інвесторів, пише Investing.com.

Деяким інвесторам, які «засвітилися» на різних інвест-ресурсах, стали приходити «листи щастя» від імені знаменитих бізнесменів англійською мовою.

У них повідомляється, що автор послання (Джефф Безос, Уоррен Баффет і т.д.) вирішив «використовувати своє багатство, щоб допомагати людям, і дати $2,5 млн випадково обраним людям по всьому світу».

Тому, хто отримав лист, пропонується зв'язатися з автором за вказаним e-mail, а щоб підтвердити свою особу, необхідно надіслати практично всі особисті дані, включаючи стать і номер мобільного.

Характерно, що від Баффета обіцяють $3,5 млн. Перевірити справжність особистості автора пропонується, почитавши Вікіпедію.

Швидше за все, тут діють шахраї, які використовують інтерес користувачів до інвестицій.

За даними компанії Bi.Zone, тільки в російськомовному сегменті інтернету за рік виявлено понад 600 фішингових сайтів.

На цих ресурсах пропонується взяти участь в інвестиційних «проектах» відомих компаній: великих банків, нафтових корпорацій і навіть в проектах Tesla і її засновника Ілона Маска.

Фальшиві сайти як правило займають 1 сторінку, на якій розміщений яскравий заголовок, посилання на відео на YouTube, опис переваг «проекту», а також форма збору особистих даних.

«Ми вважаємо, що дані збираються для подальшого використання в рамках соціальної інженерії, коли людей обдзвонюють шахраї», – заявили в Bi.Zone.

«Мета зловмисників – увійти в довіру до потенційної жертви, щоб потім отримати у неї дані, які будуть сприяти розкраданню коштів», – зазначають вони.

Експерти нагадали про необхідність бути пильними і не ділитися з незнайомцями особистими даними, а також не вводити на сумнівних ресурсах дані банківської картки, коди з sms-повідомлень, кодові слова і т.д. І тим більше не переказувати гроші, навіть якщо особи по телефону представляються співробітниками банку, правоохоронних органів або відомих компаній.

Як ми писали, британська компанія розіслала працівникам листи з обіцянкою бонусів, але це виявився тест на фітинг.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті