Шахраї використовують імена Баффета і Маска, щоб добратися до інвесторів
Їх мета – отримати особисті дані, щоб потім дістатися до особистих фінансів

Зростання в усьому світі інтересу до інвестицій привернуло увагу шахраїв, які розширюють арсенал своїх вивертів, щоб отримати особисті дані інвесторів, пише Investing.com.
Деяким інвесторам, які «засвітилися» на різних інвест-ресурсах, стали приходити «листи щастя» від імені знаменитих бізнесменів англійською мовою.
У них повідомляється, що автор послання (Джефф Безос, Уоррен Баффет і т.д.) вирішив «використовувати своє багатство, щоб допомагати людям, і дати $2,5 млн випадково обраним людям по всьому світу».
Тому, хто отримав лист, пропонується зв'язатися з автором за вказаним e-mail, а щоб підтвердити свою особу, необхідно надіслати практично всі особисті дані, включаючи стать і номер мобільного.
Характерно, що від Баффета обіцяють $3,5 млн. Перевірити справжність особистості автора пропонується, почитавши Вікіпедію.
Швидше за все, тут діють шахраї, які використовують інтерес користувачів до інвестицій.
За даними компанії Bi.Zone, тільки в російськомовному сегменті інтернету за рік виявлено понад 600 фішингових сайтів.
На цих ресурсах пропонується взяти участь в інвестиційних «проектах» відомих компаній: великих банків, нафтових корпорацій і навіть в проектах Tesla і її засновника Ілона Маска.
Фальшиві сайти як правило займають 1 сторінку, на якій розміщений яскравий заголовок, посилання на відео на YouTube, опис переваг «проекту», а також форма збору особистих даних.
«Ми вважаємо, що дані збираються для подальшого використання в рамках соціальної інженерії, коли людей обдзвонюють шахраї», – заявили в Bi.Zone.
«Мета зловмисників – увійти в довіру до потенційної жертви, щоб потім отримати у неї дані, які будуть сприяти розкраданню коштів», – зазначають вони.
Експерти нагадали про необхідність бути пильними і не ділитися з незнайомцями особистими даними, а також не вводити на сумнівних ресурсах дані банківської картки, коди з sms-повідомлень, кодові слова і т.д. І тим більше не переказувати гроші, навіть якщо особи по телефону представляються співробітниками банку, правоохоронних органів або відомих компаній.
Як ми писали, британська компанія розіслала працівникам листи з обіцянкою бонусів, але це виявився тест на фітинг.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].