ЄС і США домовилися про мита на метали

ЄС і США домовилися про мита на метали

Рішення може бути оголошено вже в понеділок

ЄС і США домовилися про мита на метали
фото www.flickr.com/photos/baronespecialty/5568741158

Адміністрація президента США Джо Байдена оголосить про досягнення перемир'я в суперечці з Євросоюзом щодо мит на метали. Як повідомляє Bloomberg, це означає, що деякі культові американські продукти, такі як бурбон, будуть позбавлені від подвоєння імпортних мит в блоці з наступного місяця.

Джерела агентства розповіли, що рішення може бути оголошено вже в понеділок, 17 травня.

Митна війна між США та ЄС розпочалась у 2018 році. Тоді адміністрація Дональда Трампа ввела податки на сталь і алюміній з міркувань національної безпеки. ЄС відреагував на цей захід, і 1 червня мало набрати чинності подвоєння мит на імпорт з США до 50%.

Завдяки домовленості між сторонами, ЄС не підвищуватиме мита. Джерела Bloomberg розповіли, що ЄС та США почнуть діалог з питання надлишкових потужностей з виробництва сталі.

За словами співрозмовників агентства, також ведуться переговори про можливе повне скасування митних зборів ведуться.

Як відомо, Джо Байден візьме участь в саміті ЄС-США в Брюсселі в наступному місяці, що стане його першим міжнародним візитом в якості глави держави. У Білому домі вже заявили, що однією з тем візиту стане торгове співробітництво.

Нагадаємо: Трамп ввів 25-відсоткові мита на сталь і 10-відсоткові – на алюміній в березні 2018 року, виправдовуючи цей крок стурбованістю з приводу національної безпеки країни. Деяким країнам, таким як Бразилія та Південна Корея, вдалося укласти угоди про запобігання мит. Однак для більшої частини світу цей захід продовжує діяти.

У відповідь ЄС оголосив, що вводить тарифи на деякі з найбільш знакових товарів Америки, такі як мотоцикли Harley-Davidson Inc., джинси Levi Strauss & Co. і бурбон.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті