Переговори тайванської TSMC з ЄС не склалися, тому компанія збільшить інвестиції в США
На першому етапі TSMC інвестує в будівництво $23-25 млрд

Провідний постачальник мікроелектроніки Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) не інвестуватиме у виробництво чипів у Європі, натомість компанія зосередиться на розширенні потужностей в США, пише Reuters, на яке посилається HighTech Plus.
Як стверджують джерела, закриті переговори TSMC з регуляторами Євросоюзу пройшли «дуже погано», тому компанія планує подвоїти інвестиції в нові заводи в Арізоні. Переваги американського виробництва очевидні – ключові клієнти, які генерують більшу частину прибутку TSMC, базуються в США.
Наприкінці минулого року TSMC оголосила, що вкладе $10-12 млрд у будівництво заводу з виробництва мікросхем в місті Фінікс, штат Арізона. Пізніше, в березні цього року, в мережі з'явилася інформація про збільшення цих інвестицій з $12 млрд до $35 млрд.
Однак на той момент ішлося про розвиток підприємства – TSMC все ще мала вкласти $12 млрд, а потім поступово нарощувати фінансування до $35 млрд. Тепер ситуація змінилася – галузеві інсайдери стверджують, що компанія розширить стартові вкладення – на першому етапі TSMC інвестує в будівництво $23-25 млрд.
Важливо відзначити, що мова йде не про подвоєння виробничих потужностей, а про будівництво більш досконалого виробництва на території США. Якщо кілька місяців тому TSMC говорила про випуск 5-нм процесорів – найпередовіших чипах на сучасному ринку, – то тепер компанія розглядає можливість виробництва більш досконалих мікросхем. Виробник сфокусується на 3-нм техпроцесі. Ця технологія буде помітно енергоефективнішою і продуктивнішою за ті чипи, що зараз використовують Apple, Samsung і Qualcomm в своїх флагманських рішеннях.
Відмова від Європи на користь США пояснюється форматом співпраці між TSMC і її партнерами. Європейську базу клієнтів TSMC формують автовиробники, такі як BMW, VW і Daimler, які зацікавлені у великих поставках не надто сучасних і відносно дешевих процесорів.
А в США розташовуються провідні ІТ-гіганти – Apple, Google, Microsoft, Qualcomm та інші. Ці компанії сильніше залежать від технологічного прогресу, тому готові платити більше за поставки найдосконаліших мікросхем. За даними Reuters, TSMC зробила вибір на користь других.
На додачу до перспектив співпраці, американські вендори вже приносять TSMC більше прибутку, ніж вся Європа і Азія разом узяті. Згідно зі звітом компанії за перший квартал 2021 року, ЄС і Близький Схід забезпечили TSMC близько 6% виручки, Азіатсько-Тихоокеанський регіон – 17%, а США – більше 67%.
Між тим повідомлялося, що Samsung інвестує в мікросхеми $151 млрд до 2030 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].