МЕА закликало країни відмовитися від інвестицій в нафтогазовий сектор

МЕА закликало країни відмовитися від інвестицій в нафтогазовий сектор

Тільки так можна досягти нульових викидів в енергетичному секторі до 2050 року

МЕА закликало країни відмовитися від інвестицій в нафтогазовий сектор
фото Shutterstock

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) закликало країни негайно відмовитися від нових проектів нафтогазового сектору, припинити будівництво ТЕЦ і до 2035 року відмовитися від машин з бензиновими двигунами. Тільки так вдасться досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року і утримати глобальне зростання температур на позначці 1,5° C, йдеться в опублікованій у вівторок доповіді організації, на яку посилається Forbes.

Ця мета була позначена в Паризькій угоді з клімату, яка набрала чинності ще в 2016 році. У лютому цього року в угоду повернулися США.

У людства все ще є «вузька, але досяжна» можливість досягти нульових викидів, але зусилля, які для цього будуть потрібні, роблять це, «можливо, найбільшим викликом, з яким коли-небудь стикалося людство», відзначає виконавчий директор МЕА Фатіх Бірол. За його словами, світові потрібні рішучі дії, «підкріплені широкою міжнародною співпрацею».

При цьому навіть якщо уряди країн виконають всі зобов'язання щодо клімату, які вони дали в рамках Паризької угоди, цього буде недостатньо, щоб утримати глобальне підвищення температур на допустимому рівні, вказано в доповіді.

Крім відмови від нафти і газу та переходу на електромобілі, країнам необхідно забезпечити зростання сонячної і вітрової енергії в чотири рази. Для цього, за оцінками агентства, урядам доведеться збільшити інвестиції у відновлювану енергетику більше ніж удвічі – до $5 трлн.

Втім, поки що далеко не всі країни виконують вже дані раніше обіцянки, констатують в організації. «Ми бачимо, що все більше урядів по всьому світу беруть на себе зобов'язання про нульові викиди, і це дуже хороші новини. Однак між риторикою і реальністю все ще залишається великий розрив», – заявив Фатіх Бірол у розмові з The New York Times.

Можливо, доповідь МЕА зможе змінити ситуацію. Як зазначає газета, це агентство – не екологічна група, а шановна міжнародна організація, яка консультує уряди багатьох країн з питань енергетичної політики. Звіти та прогнози МЕА часто використовуються енергетичними компаніями та інвесторами в якості основи для довгострокового планування.

Як стверджують аналітики, в США 80% вугільних ТЕС вже нерентабельні і будуть закриті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті