В США 80% вугільних ТЕС вже нерентабельні і будуть закриті – аналітики

В США 80% вугільних ТЕС вже нерентабельні і будуть закриті – аналітики

За останні два роки ціна на відновлювану енергію падала набагато швидше, ніж передбачалося

В США 80% вугільних ТЕС вже нерентабельні і будуть закриті – аналітики
фото Shutterstock

У новій доповіді аналітичного центру Energy Innovation стверджується, що експлуатація 182 вугільних електростанцій США з 235 (або 77% від загальної кількості) вже економічно невигідна порівняно з електростанціями, що працюють на енергії вітру і сонця, що призведе до їх закриття протягом п'яти років, пише HighTech Plus.

Вугілля, що завжди вважався дуже дешевою сировиною, програло вітру і сонцю в вартості енергії істотно швидше, ніж очікували ключові експерти ринку.

За останні два роки ціна на відновлювану енергію падала набагато швидше, ніж передбачала Національна лабораторія поновлюваної енергії в прогнозі 2018 року. І швидше, ніж писали аналітики Energy Innovation в попередній доповіді два роки тому. Іншими словами, тенденція продовжує посилюватися: вже до 2020 в США з'явилося стільки економічно невигідних вугільних ТЕС, скільки мало з'явитися тільки до 2025 року.

В 2019 році на території США діяли вугільні ТЕС потужністю 239 ГВт, повідомляє Electrek. У 2020 році 166 ГВт (72% від потужностей минулого року) стали або економічно невигідними в порівнянні з місцевими вітровими і сонячними фермами, або виявилися на порозі закриття.

З 235 вугільних ТЕС в США 182 станції нерентабельні або вже закриваються.

Також у доповіді вказано, що приблизно третина всіх потужностей вугільних електростанцій можуть закритися без необхідності заміни, ще третина повинна бути замінена вітровими і сонячними станціями, а остання вимагає заміни з додатковим приростом потужностей.

«Через значну кількість вугільних електростанцій, що вийшли з експлуатації або скоротили обсяги виробництва в США знизився рівень передчасної смертності, – пишуть автори. – Однак вугільні електростанції все ще відповідальні за 3000 передчасних смертей в рік по країні, а також за значну шкоду для здоров'я, зокрема, астму і передчасні пологи. Перехід від вугілля до чистих, відновлюваних енергетичних ресурсів, наприклад, сонця і вітру, дозволить і далі знизити смертність, пов'язану із забрудненням повітря».

Згідно зі звітом незалежного агентства з енергетики Energy Information Administration (EIA) США, в 2019 році річне споживання енергії в країні, отриманої із зелених джерел, вперше за 134 роки спостережень перевершило споживання вугілля. Причина цього проста – кількість енергії, отриманої в результаті спалювання вугілля, за 2019 рік впала в США на 15%, а кількість видобутої сонячної і вітрової енергії зросла за вказаний період на 1%.

Як повідомлялося, протягом 15 років ціна вітрової енергії знизиться на 35% і буде падати далі.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло