ЄС вимагає,щоб AstraZeneca оштрафували за порушення контракту на поставку вакцин

ЄС вимагає,щоб AstraZeneca оштрафували за порушення контракту на поставку вакцин

ЄС вимагає 10 євро за кожен день затримки за кожну дозу в якості компенсації за недотримання AstraZeneca умов контракту

ЄС вимагає,щоб AstraZeneca оштрафували за порушення контракту на поставку вакцин
фото www.flickr.com/photos/peterpe/51009091920

Адвокат Європейського союзу звинуватив AstraZeneca в невиконанні контракту з блоком з 27 країн на поставку вакцин проти COVID-19 і попросив бельгійський суд накласти на компанію великий штраф. Про це повідомляє Reuters.

Як відомо, у квітні ЄС подав до суду на англо-шведську фірму після того, як виробник заявив, що має намір поставити тільки 100 млн доз своєї вакцини до кінця червня замість 300 млн, передбачених в контракті.

Брюссель хоче, щоб до кінця червня компанія поставила не менше 120 млн доз вакцини. До початку травня AstraZeneca поставила 50 млн доз, що на той момент складало лише чверть з 200 млн, передбачених контрактом.

«AstraZeneca навіть не намагалася дотримуватися договору», – заявив в Брюссельському суді юрист ЄС Рафаель Джаффералі на першому слуханні по суті судової справи.

Він сказав, що ЄС вимагає 10 євро ($12,2 долара США) за кожен день затримки за кожну дозу в якості компенсації за недотримання AstraZeneca умов контракту.

Джаффералі заявив, що ЄС вимагає додаткового штрафу в розмірі не менше 10 млн євро за кожне порушення контракту.

Наступне слухання відбудеться 4 червня, після чого буде винесено вердикт в кінці того ж місяця.

Адвокат AstraZeneca Хакім Буларбах наголосив, що «це не контракт на поставку взуття або футболок», підкресливши складність виробництва нової вакцини.

Звинувачення ЄС були «шокуючими», додав він, зазначивши, що компанія сформулювала свої цілі щодо поставок на основі попередніх оцінок виробничих потужностей. Він додав, що вакцина продавалася за собівартістю. На додачу, AstraZeneca неодноразово заявляла, що контракт не є зобов'язуючим, ним передбачено, що виробник має тільки «докласти всіх розумних зусиль» для доставки доз.

Між тим, Джаффералі заявив, що цей принцип не був дотриманий, оскільки виробник ліків не поставив блоку 50 млн доз, вироблених на заводах, які вказані в контракті як постачальники в ЄС, включаючи 39 млн доз, вироблених у Великобританії, 10 млн доз, вироблених в Сполучених Штатах і 1 млн – в Нідерландах. Адвокат наголосив, що ці дози були «перенаправлені» іншим клієнтам.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло