Facebook більше не буде видаляти пости про «лабораторне походження» коронавірусу
Рішення прийнято на тлі наказу Джо Байдена «подвоїти» зусилля щодо з'ясування походження вірусу

Facebook більше не буде видаляти пости, в яких йдеться про штучне походження коронавірусу. Як зазначає Forbesз посиланням на Politico, це рішення було прийнято на тлі закликів адміністрації Джо Байдена до більш повного розслідування виникнення COVID-19.
«У світлі триваючих розслідувань походження COVID-19 і консультацій з експертами у сфері охорони здоров'я ми більше не будемо видаляти твердження про те, що COVID-19 створений людиною», – прокоментував виданню представник компанії. Він зазначив, що соцмережа намагається йти в ногу з мінливим характером пандемії і тому «регулярно оновлює свою політику в міру появи нових фактів і тенденцій». Те ж повідомлення цитує Axios.
Заява Facebook з'явилася після того, як Байден наказав розвідці США «подвоїти» свої зусилля щодо з'ясування походження вірусу і повідомити про результати протягом 90 днів.
«У рамках цього звіту я попросив вказати сфери для подальшого розслідування, які можуть знадобитися, у тому числі конкретні питання для Китаю», – наводить Axios слова Байдена.
Кілька днів тому The Wall Street Journal повідомила з посиланням на секретний звіт розвідки США, що троє співробітників китайського Інституту вірусології в Ухані, де в грудні 2019 року був зафіксований перший випадок коронавірусу, в листопаді того ж року відчули настільки сильне нездужання, що були змушені звернутися у лікарню. Голландський вірусолог Маріон Купманс, яка працювала в групі дослідників, про яку пише WSJ, в березні повідомила NBC News, що деякі співробітники інституту восени 2019 року справді захворіли, але віднесла це до регулярних сезонних захворювань.
Однак Девід Ашер, який під час правління Дональда Трампа очолював в Держдепартаменті спеціальну групу, яка займалася вивченням виникнення коронавірусу, сказав WSJ: «Я дуже сумніваюся, що три людини в особливо захищених умовах лабораторії, яка працює з коронавірусами, протягом тижня хворіють на ГРВІ, через що їм доводиться лягати в лікарню, і це ніяк не пов'язано з коронавірусом».
Після цих повідомлень в ЗМІ адміністрація Байдена відновила заклики до більш повного розслідування походження COVID-19.
«Нам потрібно розібратися в цьому, і нам потрібен повністю прозорий процес з боку Китаю», – заявив один з радників глави Білого дому з коронавірусу Енді Славітт. Він зазначив, що розслідування, проведене на початку цього року ВООЗ, не дало достатніх пояснень того, як хвороба вперше почала поширюватися серед людей.
Facebook у лютому 2021 року розпочав видаляти зі своїх платформ твердження, що «COVID-19 створений або виготовлений людиною», пояснивши це офіційним підходом світової охорони здоров'я. Новий крок Facebook означає, що найбільші соцмережі теж можуть переглянути подібні правила.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].