ЄС досяг угоди по податковій прозорості для транснаціональних компаній
Великим компанія доведеться розкривати суму доходів та податків, які вони платять в країнах блоку та податкових гаванях

Представники уряду і парламенту Європейського союзу на переговорах дійшли згоди за правилами, які змусять великі транснаціональні компанії розкривати, скільки доходів і податків вони платять в блоці з 27 країн і скільки в країнах, які ЄС вважає податковими притулками.
Як повідомляє Reuters, закон, запропонований Європейською комісією у 2016 році, є частиною зусиль ЄС з боротьби з ухиленням від сплати податків великими міжнародними компаніями в той час, коли ЄС гостро потребує грошових коштів для фінансування відновлення економіки після пандемії COVID-19.
Згідно з новим законом, транснаціональні корпорації з оборотом понад 750 млн євро ($916 млн) щорічно протягом двох послідовних років повинні будуть декларувати прибуток, податки і кількість співробітників в країнах ЄС і в країнах, що входять в список податкових гаваней ЄС.
Міжнародна організація Oxfam розкритикувала новий закон, оскільки багато зі світових податкових гаваней не були включені до списку ЄС, тому і надалі продовжать уникати перевірок.
«Законодавці ЄС надали багатонаціональним корпораціям безліч можливостей продовжувати ухилятися від податків, переводячи свій прибуток в податкові притулки за межами ЄС, такі як Бермудські острови, Кайманові острови та Швейцарія», – сказала податковий експерт Oxfam Кьяра Путатуро.
Але деякі члени Європейського парламенту, які вели переговори про угоду, заявили, що це все одно допоможе зробити податкову систему більш справедливою.
Згідно з даними аналітичному центру Tax Justice Network, країни ЄС несуть відповідальність за 36% податкових втрат у всьому світі через зловживання корпоративним податком, що обходиться країнам у всьому світі більш ніж в $154 млрд щороку, оскільки прибуток переміщається в юрисдикції з низькими податками, такі як Ірландія, Люксембург і Нідерланди.
Тепер текст угоди тепер повинен пройти формальне прийняття у двох комітетах Європарламенту і на пленарному засіданні парламенту, а також в Раді урядів ЄС.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].