Держшахти за два роки наростили борг за електрику на 168 млн грн

Держшахти за два роки наростили борг за електрику на 168 млн грн

Борг шахт, сформований до 2018 року, на суму 13,2 млрд грн теж досі не погашений

Держшахти за два роки наростили борг за електрику на 168 млн грн
Фото: УНІАН

Заборгованість державних вугільних підприємств перед держпідприємством «Регіональні електричні мережі» («РЕМ») за період 2019-20 роки сягнула 168,4 млн грн. Підприємство звернулось до Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) з приводу критичної ситуації, що склалася через відсутність урядового рішення щодо проблемних боргів за постачання електрики державних вугільних шахт. Про це повідомляє «Марлін».

Серед основних боржників:

  • ДП «Первомайськвугілля» – 38,9 млн грн
  • ДП «Селидіввугілля» – 36,2 млн грн
  • ДП «Торецьквугілля» – 36,8 млн грн
  • ДП «Мирноградвугілля» – 29,9 млн грн
  • ДП «Лисичанськвугілля» – 14,2 млн грн
  • ДП «Львівугілля» – 9,9 млн грн
  • ДП «ВК «Краснолиманська» – 853 300 грн
  • ДП «Волиньвугілля» – 1,5 млн грн

Також енергетики нагадують, що досі не погашений борг шахт перед «РЕМ», який був сформований до 2018 року на суму 13,2 млрд грн, з яких 8,1 млрд грн – це заборгованість вугільних підприємств на підконтрольній українським органам влади території.  

Зазначається, що через несплату рахунків державних шахт та відсутність компромісу з постачальниками, державне підприємство «Укрінтеренерго» було зобов’язане виконувати функції постачальника «останньої надії». Проте, «Укрінтеренерго» стало ще одним фінансовим «баластом», оскільки за 2019 рік заборгувало «РЕМ» 145,4 млн грн.

Систематична несплата боргів спричинила своєю чергою спричинила ланцюгову реакцію. У «РЕМ» бракує коштів для погашення боргу на суму 300 млн грн перед державним бюджетом. Більш того, компанія стала неспроможною покрити усі рахунки за купівлю електроенергії. Основні кредитори підприємства, такі як «Енергоатом» та «Укренерго», примусово вилучають кошти, що блокує всі банківські рахунки підприємства.

ДП «Регіональні електричні мережі» розподіляє, транспортує та постачає електроенергію промисловим підприємствам важкої, видобувної, та зокрема вугільної промисловості. Держкомпанія належить до сфери управління Міністерства енергетики України.

«Марлін» повідомляє, що на їхній запит у міністерстві енергетики повідомили, що уряд планує погасити заборгованість перед «РЕМ» на суму 12,9 млрд грн за умови, якщо будуть прийняті всі необхідні для цього закони.

Нагадаємо: вугледобувні підприємства отримали 2,8 млрд грн збитків у 2020 році. Найбільші збитки у «Лисичанськвугілля» – 1,092 млрд грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло