NEFCO зупиняє інвестиції в «зелену» енергетику України
Корпорація розчарована українською енергетичною політикою

Північна екологічна фінансова корпорація (NEFCO) вирішила припинити інвестування в нові проєкти в секторі відновлюваної енергетики (ВДЕ) в Україні. Про це повідомляє Європейсько-українське енергетичне агентство.
Організація висловила своє розчарування українською енергетичною політикою стосовно низки питань. Перш за все, у NEFCO заявили, що вони незадоволені ретроспективним зниженням «зеленого» тарифу для вже затверджених проєктів.
Також у компанії звернули увагу на невиконання платіжних зобов’язань Гарантованим покупцем виробникам чистої енергії.
Крім цього, як повідомляється, у корпорації вважають неправильним запровадження акцизного податку на електроенергію з ВДЕ.
«Насправді чиста енергетика повинна субсидуватися, тоді як викопна енергія повинна обкладатися податком на СО2», – йдеться у повідомленні.
Тим не менш, NEFCO продовжить розробляти та фінансувати муніципальні проєкти у таких секторах, як енергоефективність, централізоване теплопостачання та очищення стічних вод, для підтримки сталого розвитку України. «Особлива увага приділяється малим та середнім муніципальним проєктам та тим, що є прикладом того, як можна реагувати на технологічні зрушення, а також пріоритети України та власників NEFCO – урядів держав Північної Європи. Фінансування проєктів муніципального сектору у регіоні Східної Європи є одним із трьох основних напрямків стратегії NEFCO на наступні п'ять років», – наголошує компанія в коментарі для Mind.
Як повідомлялося, директор NEFCO Тронд Мое на початку грудня минулого року заявив про призупинення інвестицій у нові проєкти ВДЕ через ситуацію з боргами з оплати виробленої електроенергії.
«Майбутнє ВДЕ в Україні в зоні ризику через ситуацію з відсутністю плати за вироблену електроенергію і зниження зелених тарифів. НЕФКО не може тепер підтверджувати нові інвестиції в цю галузь доти, доки ситуація із зеленими тарифами не буде вирішена і держава не почне розраховуватися з генерацією», – сказав тоді Мое.
Нагадаємо: прем'єр Денис Шмигаль подав до Ради законопроєкт про зміни до податкового кодексу. Серед іншого у проєкті закону пропонується скасувати пільгу з акцизного податку постачальників електроенергії (когенераційної та/або з відновлювальних джерел).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].