NEFCO зупиняє інвестиції в «зелену» енергетику України

NEFCO зупиняє інвестиції в «зелену» енергетику України

Корпорація розчарована українською енергетичною політикою

NEFCO зупиняє інвестиції в «зелену» енергетику України
фото: ua-energy.org

Північна екологічна фінансова корпорація (NEFCO) вирішила припинити інвестування в нові проєкти в секторі відновлюваної енергетики (ВДЕ) в Україні. Про це повідомляє Європейсько-українське енергетичне агентство.

Організація висловила своє розчарування українською енергетичною політикою стосовно низки питань. Перш за все, у NEFCO заявили, що вони незадоволені ретроспективним зниженням «зеленого» тарифу для вже затверджених проєктів. 

Також у компанії звернули увагу на невиконання платіжних зобов’язань Гарантованим покупцем виробникам чистої енергії.

Крім цього, як повідомляється, у корпорації вважають неправильним запровадження акцизного податку на електроенергію з ВДЕ.

«Насправді чиста енергетика повинна субсидуватися, тоді як викопна енергія повинна обкладатися податком на СО2», – йдеться у повідомленні.

Тим не менш, NEFCO продовжить розробляти та фінансувати муніципальні проєкти у таких секторах, як енергоефективність, централізоване теплопостачання та очищення стічних вод, для підтримки сталого розвитку України. «Особлива увага приділяється малим та середнім муніципальним проєктам та тим, що є прикладом того, як можна реагувати на технологічні зрушення, а також пріоритети України та власників NEFCO – урядів держав Північної Європи. Фінансування проєктів муніципального сектору у регіоні Східної Європи є одним із трьох основних напрямків стратегії NEFCO на наступні п'ять років», – наголошує компанія в коментарі для Mind

Як повідомлялося, директор NEFCO Тронд Мое на початку грудня минулого року заявив про призупинення інвестицій у нові проєкти ВДЕ через ситуацію з боргами з оплати виробленої електроенергії.

«Майбутнє ВДЕ в Україні в зоні ризику через ситуацію з відсутністю плати за вироблену електроенергію і зниження зелених тарифів. НЕФКО не може тепер підтверджувати нові інвестиції в цю галузь доти, доки ситуація із зеленими тарифами не буде вирішена і держава не почне розраховуватися з генерацією», – сказав тоді Мое.

Нагадаємо: прем'єр Денис Шмигаль подав до Ради законопроєкт про зміни до податкового кодексу. Серед іншого у проєкті закону пропонується скасувати пільгу з акцизного податку постачальників електроенергії (когенераційної та/або з відновлювальних джерел).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті