Облгази сплатили менше ніж 1,3% боргів за відібраний газ у лютому – ОГТСУ

Облгази сплатили менше ніж 1,3% боргів за відібраний газ у лютому – ОГТСУ

Сума боргу складає 1,5 млрд грн

Облгази сплатили менше ніж 1,3% боргів за відібраний газ у лютому – ОГТСУ
Фото: УНІАН

Рівень розрахунків облгазів за відібраний у лютому газ на власні потреби становив менше ніж 1,3%. Про це повідомляє пресслужба Оператора ГТС України (ОГТСУ).

Зазначається, що облгази мали розрахуватися з ОГТС за газ, що відібрали з магістральних газогонів для власних виробничо-технологічних витрат (ВТВ), за 12 днів лютого в розмірі 1,5 млрд грн. 

«Динаміка викликає обґрунтовані сумніви щодо погашення аналогічної заборгованості за березень, строк якої наступає у червні 2021 року згідно з постановою. Наразі облгази мають сплатити ОГТСУ майже 10 млрд грн за газ для ВТВ. З них 5,1 млрд грн – це вже прострокована заборгованість, а 4,8 млрд грн – це нарахування з відстрочкою до сплати в червні», – додали в ОГТС.

У компанії нагадали, що в лютому та березні 2021 року рівень відборів газу на власні виробничі потреби збільшився у сім разів у порівнянні з січнем. Загалом за два місяці, коли діяла відстрочка платежів, облгази відібрали з ГТС більше ніж 1 млрд кубометрів газу.

«При цьому населення України справно сплачує тариф на розподіл облгазам в обсязі приблизно 2 млрд грн щомісяця, але важелів контролю цільового використання цих коштів немає. Єдиний дієвий інструмент – це розподільчі рахунки, коли кошти, які населення сплачує облгазам, розподіляються за цільовим призначенням», – заявив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон.

Раніше повідомлялося, що борги облгазів перед Оператором газотранспортної системи України перевищують 10 млрд грн

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло