Зеленський анонсував аудит водних ресурсів України

Зеленський анонсував аудит водних ресурсів України

Президент повідомив про підготовку до управління річковими басейнами

Зеленський анонсував аудит водних ресурсів України
Фото: Синиця Олександр/УНІАН

Президент Володимир Зеленський заявив, що буде проведено комплексний аудит всіх водних ресурсів України. Про це він повідомив на форумі «Україна 30. Екологія».

«Третє питання – це водні ресурси та якісна питна вода. Ми обговорювали це питання на минулому засіданні РНБО, і, аналогічно до аудиту надр, буде проведено комплексний аудит всіх водних ресурсів України. Крім цього, йде підготовка до управління річковими басейнами, побудовано 4 сучасні лабораторії та відповідно до європейських принципів почався державний моніторинг, який охоплює всі головні річки України», – сказав президент.

Зеленський зазначив, що минулої п'ятниці був незадоволений доповіддю РНБО щодо питної води, стану забруднення річок:

«Той аудит, який продемонстрували, вважаю, що він не зроблений повністю. Вважаю, що він зроблений так, що трішки більше в цьому популізму, тому я зупинив це питання на засіданні РНБО та сказав, що вони повинні нам показати реальну картину, а не те, що показують кожному наступному президенту».

Нагадаємо: 28 квітня Кабінет Міністрів схвалив концепцію державної цільової соціальної програми «Питна вода України» на 2022-2026 роки. Згідно із концепцією, під час виконання програми планується реалізувати 1 747 проєктів, у тому числі побудувати 290 водозабірних споруд, 280 водопровідних і очисних споруд, збудувати 1 093 водопровідні мережі. За прогнозними розрахунками, реалізація програми дозволить забезпечити питною водою 7,4 млн осіб до 2026 року (включно).

Усього по Україні централізованим водопостачанням забезпечено 99% міст, майже 90% селищ міського типу та 30% сільських населених пунктів. При цьому у 13 містах країни відсутнє централізоване водовідведення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті