Виробник акумуляторів Northvolt залучив $2,75 млрд на розширення заводу в Швеції

Виробник акумуляторів Northvolt залучив $2,75 млрд на розширення заводу в Швеції

Шведська компанія також запланувала побудувати щонайменше два додаткових заводи в Європі в найближче десятиліття

Виробник акумуляторів Northvolt залучив $2,75 млрд на розширення заводу в Швеції
фото northvolt.com

Шведський виробник літій-іонних акумуляторів Northvolt залучив $2,75 млрд фінансування для збільшення потужності заводу в північній Швеції з 40 гігават-годин до 60 ГВт-год для задоволення зростаючого попиту на електромобілі.

Як повідомляє Reuters, у заяві компанії йдеться, що приватне розміщення було проведено шведськими пенсійними фондами AP1, AP2, AP3, AP4 і OMERS Capital Markets, а також існуючими інвесторами Goldman Sachs і Volkswagen. У фінансуванні також взяли участь і інші акціонери Northvolt.

Northvolt планує почати виробництво на своєму великому заводі в місті Скеллефтеа наприкінці цього року.

«Включаючи приватне розміщення, Northvolt наразі залучила понад $6,5 млрд у вигляді капіталу і боргу, щоб реалізувати план розширення, який призведе до збільшення річної виробничої потужності в Європі до 150 ГВт-год і більше до 2030 року», – йдеться в заяві Northvolt.

Northvolt, яка веде боротьбу з великими гравцями з Азії, такими як CATL і LG Chem, і націлена на частку ринку у 25% в Європі до 2030 року, в березні оголосила про замовлення від Volkswagen на суму понад 14 млрд. VW володіє близько 20% акцій шведської фірми.

На сьогодні Northvolt уклала контракти на суму понад $27 млрд з такими клієнтами, як BMW, Scania і Volkswagen.

Компанія планує побудувати як мінімум два додаткових заводи в Європі в найближче десятиліття і розглядає можливість розміщення наступного з них в Німеччині.

Нагадаємо: днями агентству Reuters стало відомо, що американський техногігант Apple Inc веде переговори з китайськими CATL і BYD про постачання батарей для запланованого компанією електромобіля. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті