ЄС планує покласти край митній війні з США наступного тижня

ЄС планує покласти край митній війні з США наступного тижня

Євросоюз розраховує, що Байден буде більш зговірливим аніж Трамп

ЄС планує покласти край митній війні з США наступного тижня
фото www.flickr.com/photos/30478819@N08/50144227726

Європейський Союз хоче, щоб Сполучені Штати взяли на себе зобов'язання скасувати свої мита на авіатранспортні засоби на наступному тижні. Про це йдеться в проєкті заяви, яку розглянув телеканал CNBC.

ЄС також сподівається, що президент Джо Байден, який повинен прибути до Брюсселя на саміт на початку наступного тижня, пообіцяє скасувати мита на сталь і алюміній до грудня цього року.

Офіційний представник ЄС, який не захотів називати свого імені через делікатний характер теми, сказав CNBC, що Євросоюз прагне «підштовхнути» США до угоди про пом'якшення торговельних мит, які були впроваджені під час президентства Дональда Трампа.

Між тим, наразі поки «немає чітких ознак» того, що США підпишуться під тим, чого хоче ЄС, додав той же чиновник.

Нагадаємо: Трамп ввів мита на європейські товари на суму $7,5 млрд після того, як Світова організація торгівлі (СОТ) постановила, що ЄС несправедливо надав Airbus субсидії. Незабаром після цього ЄС також ввів мита на суму $4 млрд на американську продукцію у зв'язку з іншою постановою СОТ, згідно з яким США також надали незаконну допомогу Boeing. Вперше суперечка виникла у 2004 році.

Крім того, у 2018 році адміністрація Трампа вирішила 25% -е мито на європейську сталь та 10% -е мито на європейський алюміній з міркувань національної безпеки – проти чого люто виступив і проти чого виступив ЄС. Блок ввів перший раунд мит на 2,8 млрд євро ($3,4 млрд), наступний раунд на 3,6 млрд євро повинен був початися в цьому місяці. Однак минулого місяця ЄС вирішив призупинити виконання цього рішення, щоб прискорити переговори.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті