Сервіс Fastly пояснив, чому виник масштабний збій у роботі західних сайтів Amazon, ВВС, CNN, NYT та ін.
Причиною масштабного збою в роботі найбільших сайтів став баг у програмному забезпеченні

До відключення багатьох західних сайтів 8 червня, в тому числі CNN, The New York Times і Amazon, призвела помилка в програмному забезпеченні сервісу Fastly, яким компанії користуються для прискорення завантаження сторінок. Про це пише Forbes.
Причини збою пояснив старший віце-президент Fastly з проектування та інфраструктурі Нік Рокуелл в блозі на сайті сервісу.
Баг у програмному забезпеченні з'явився з розгортанням системи, яке Fastly почала проводити 12 травня. Спровокувати його активацію могли певні дії клієнтів, що і сталося 8 червня, заявив Рокуелл. За його словами, баг проявився, коли один з клієнтів змінив налаштування .
Збій виявився «великим і жорстким»: 85% системи стали видавати помилку у відповідь на запити користувачів, розповів Рокуелл.
Fastly помітила проблему протягом однієї хвилини – о 12:47 почалися збої, о 12:48 компанія їх помітила, йдеться в записі блогу. Приблизно до 13:27 фахівці виявили налаштування, яке й привело до виникнення проблеми, і відключили його.
Через дев'ять хвилин постраждалі сервіси почали відновлювати роботу, і до 14:00 більшість з них повернулися в звичайний режим. Увечері того ж дня Fastly почала поширювати оновлення, яке закриває баг.
Тепер Fastly має намір доопрацювати програмне забезпечення, щоб остаточно вирішити проблему. Компанія хоче з'ясувати, чому цей баг раніше не виявили перевірки якості та проведені тести програмного забезпечення.
«Хоча виникли специфічні умови, які спровокували відключення, нам слід було бути до них готовими», – визнав Рокуелл.
Через збій напередодні перестали працювати сайти британського уряду, музичного стрімінгового сервісу Spotify, форуму Reddit, платформи для розробників GitHub, сервісу відеотрансляцій Twitch, а також цілого ряду сайтів ЗМІ – крім згаданих, якийсь час не працювали сайти Forbes USA, The Guardian і Le Monde.
Fastly управляє групою серверів, які розміщені по всьому світу і допомагають зберігати контент ближче до користувачів і тим самим прискорювати завантаження сторінок. Подія змушує задуматися про залежність інтернету від кількох інфраструктурних компаній, наголошує Reuters.
Нагадаємо, експерти зʼясували причини масштабного збою в роботі сайтів Reddit, CNN, The Guardian, BBC та ін.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].