Число працюючих дітей у світі досягло 160 млн осіб

Число працюючих дітей у світі досягло 160 млн осіб

Приблизно 79 млн хлопчиків і дівчаток у віці від 5 до 17 років працюють в небезпечних для їхнього здоров'я і життя умовах - на шахтах, фермах і плантаціях

Число працюючих дітей у світі досягло 160 млн осіб
фото www.flickr.com/photos/cifor/35744896151

За останні чотири роки кількість працюючих дітей і підлітків у всьому світі збільшилася на 8,4 млн до 160 млн. До цього протягом 20 років з року в рік масштаби дитячої праці скорочувалися. Про це йдеться в новій доповідіМіжнародної організації праці (МОП).

Його автори побоюються, що через пандемію ще більше хлопчиків і дівчаток будуть змушені кидати навчання і працювати для того, щоб вижити.

У період з 2000 по 2016 рік кількість працюючих дітей скоротилася на 94 млн. Але тенденції останніх чотирьох років можуть звернути ці досягнення назад. Нова доповідь МОП була опублікований напередодні Міжнародного дня викорінення дитячої праці, який відзначається 12 червня.

Половину всіх 160 млн неповнолітніх працюючих складають діти у віці від 5 до 11 років. До того ж приблизно 79 млн хлопчиків і дівчаток у віці від 5 до 17 років трудяться в небезпечних для їхнього здоров'я і життя умовах – на шахтах, фермах і плантаціях, їм нерідко доводиться мати справу з небезпечними механізмами і отруйними випарами.

«Нові дані – це вкрай тривожний сигнал. Ми не можемо закривати очі на небезпеку, якій піддається підростаюче покоління », – сказав Генеральний директор МОП Гай Райдер.

Він вважає, що ситуацію можна виправити і для цього існують механізми соціального захисту сімей з дітьми. Саме ці механізми дозволять батькам не позбавляти дітей можливості навчатися в період економічних труднощів.

2021 рік в ООН оголосили Міжнародним роком викорінення дитячої праці. Головне завдання протягом цього року – мобілізувати міжнародне співтовариство на боротьбу з експлуатацією дітей. В ООН закликають до 2025 року покінчити з цим явищем.

Правда, автори нової доповіді сумніваються в можливості досягнення цієї мети. Вони побоюються, що через пандемію вже до кінця 2022 року «армію трудящих» поповнять ще 9 млн дітей.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті