Європарламент більшістю голосів схвалив резолюцію по Білорусі та закликав до нових санкцій

Європарламент більшістю голосів схвалив резолюцію по Білорусі та закликав до нових санкцій

В резолюції лунає заклик покарати винних в примусовому приземленні в Мінську літака Ryanair і затриманні Протасевича

Європарламент більшістю голосів схвалив резолюцію по Білорусі та закликав до нових санкцій
фото www.flickr.com/photos/bruxelles5/4967385790

Європарламент прийняв резолюцію із закликом до ЄС ввести нові індивідуальні та секторальні санкції проти Мінська.

За резолюцію проголосували 626 депутатів, 16 були проти і 36 утрималися. Депутати Європарламенту рішуче засудили викрадення літака Ryanair як «акт державного тероризму» і закликають до негайного звільнення Романа Протасевича і Софії Сапеги, а також всіх інших політв'язнів. Резолюція закликає Раду якнайшвидше ухвалити санкції щодо білоруських фізичних і юридичних осіб, причетних до вимушеної посадки і викрадень.

У тексті йдеться, що країни-члени ЄС повинні негайно прийняти наступний пакет санкцій проти тих, хто брав участь або був замішаний в фальсифікації виборів торік і наступних порушеннях прав людини в Білорусі. У списку санкцій повинні бути включені прокурори, судді та співробітники правоохоронних органів, які беруть участь в репресіях, так само як і особи, що займаються дезінформацією, ЗМІ, пропагандою, і офіційні особи, які підтримують режим. Серед них – керівник ОНТ Марат Марков, який розмовляв з Романом Протасевичем 2 червня.

Крім того, депутати Європарламенту закликали до негайних економічних і секторальних заходів щодо ключових галузей промисловості Білорусі, зокрема, сирої нафти і нафтопродуктів, калійних добрив, стали і деревообробки. У тесті вказано, що необхідно категорично відмовити режиму у фінансовій підтримці, надання будь-яких нових кредитних ліній банкам країни і припинити інвестиції в інфраструктуру чи економічні підприємства. Європейським фінансовим установам слід заборонити придбання облігацій або будь-яких інших фінансових інструментів, випущених урядом Білорусі і афілійованими державними установами.

У резолюції також міститься заклик до усунення Білорусі від участі в міжнародних спортивних організаціях та міжнародних подіях, включаючи чемпіонати Європи та світу, а також Олімпійські ігри в Токіо.

Нагадаємо: агентству Bloomberg стало відомо, що Європейський Союз має намір запровадити санкції проти понад 70 осіб і організацій в рамках нового раунду каральних заходів, спрямованих проти режиму в Білорусі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті