За половину 2021 року від коронавірусу померло більше людей, ніж за весь 2020-й

За половину 2021 року від коронавірусу померло більше людей, ніж за весь 2020-й

Цифри підкреслюють нерівномірність поширення пандемії, яка сильніше вражає бідні країни

За половину 2021 року від коронавірусу померло більше людей, ніж за весь 2020-й
фото DR

Кількість людей, що померли від COVID-19 в світі в першому півріччі 2021 року, перевищила показник за весь 2020-й, повідомляє The Wall Street Journal, на яку посилається The Bell. Пандемія зовсім не закінчилася, а розрив між багатими країнами, що вакцинують все населення, і бідними, де вакцини виявилися недоступні, продовжує зростати.

У світі зафіксовано новий антирекорд смертності від COVID-19 – 1,88 млн осіб менше ніж за шість місяців 2021 року, випливає з аналізу даних Університету Джонса Хопкінса. Таким чином, кількість жертв епідемії 10 червня перевищила показник смертності від цієї хвороби за весь 2020 рік.

Цифри підкреслюють нерівномірність пандемії: вірус вдарив по найбідніших країнах пізніше, але до того, як ті отримали доступ до вакцин, якими активно прищеплювалися жителі США і Європи, пише WSJ. Прискорене поширення COVID-19 в деяких районах Азії і Латинської Америки сприяло зростанню глобальної смертності.

Наприкінці 2020 року – на початку 2021 року на Європу і Північну Америку припадало 73% випадків захворювання за добу, а щоденна смертність від COVID-19 досягала 72%.

Зараз на Південну Америку, Азію і Африку припадає понад 80% випадків захворювання за добу, а частка цих регіонів в ковідних смертях досягла 75%, випливає з аналізу даних проекту Оксфордського університету.

Лідирують в списку «лідерів» за смертністю в 2021-му році країни пізніх піків – Словаччина, Парагвай і Японія.

Цифри Університету Джонса Хопкінса відображають офіційні підрахунки рівня смертності від COVID-19 по всьому світу, зазначає газета. Нещодавно цей показник перевищив 3,7 млн осіб з початку пандемії. За словами експертів, справжнє число жертв, швидше за все, значно вище.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло