Перший за 2 роки саміт G7: лідери забралися «покласти кінець пандемії в 2022 році»

Перший за 2 роки саміт G7: лідери забралися «покласти кінець пандемії в 2022 році»

Для цього вони мають підписати угоду про виділення бідним країнам «як мінімум одного мільярда доз» вакцин

Перший за 2 роки саміт G7: лідери забралися «покласти кінець пандемії в 2022 році»
фото AP - Leon Neal

У британському графстві Корнуолл, в курортному місті Карбіс-Бей, в п'ятницю відкрився саміт «Великої сімки», семи найбільших індустріально розвинених демократичних країн світу. Це перша майже за два роки особиста зустріч лідерів G7 після початку пандемії коронавірусу і перший саміт після вступу Джо Байдена на посаду президента США, пише RFI.

Свій перший закордонний візит Байден почав у Великобританії словами «Америка повернулася», що визначають курс нової адміністрації США на відновлення тісної взаємодії з традиційними союзниками і партнерами після чотирьох років односторонньої політики Дональда Трампа.

Цієї п'ятниці лідери США, Великобританії, Франції, Німеччини, Італії, Канади та Японії провели першу робочу сесію. Вона була присвячена питанням перезапуску економіки.

У фінансово-економічному порядку саміту головні питання:

  • перебудова світової податкової системи для боротьби з фіскальним демпінгом, податковими притулками;
  • оптимізація податків з боку найбільших компаній, в першу чергу «цифрових гігантів».

Нещодавно міністри фінансів G7 досягли угоди про введення глобального мінімального податку на прибуток в 15%. Світова податкова реформа буде обговорюватися також у липні на саміті «Великої двадцятки» у Венеції.

Лідери G7 обговорюють проблему доступу бідних країн світу до вакцин проти COVID. Із 2,3 млрд уже зроблених в світі щеплень чверть доз припала на країни «сімки» (чиє населення становить всього 10% від світового). Найбіднішим країнам поки що дісталося лише 0,3% доз, відзначає AFP.

Великобританія, яка зараз головує в G7, повідомила, що підсумком зустрічі в Корнуоллі має стати угода про виділення бідним країнам «як мінімум одного мільярда доз» вакцин проти коронавірусу з тим, щоб «покласти край пандемії в 2022 році».

Перед самітом G7 президент Байден пообіцяв, що США нададуть 500 млн доз вакцин бідним країнам. Обіцянка Великобританії – 100 млн доз. Основна частина доз може бути розподілена через глобальний механізм COVAX, який під егідою ВООЗ повинен забезпечити рівноправний доступ країн до вакцин.

Напередодні саміту президент Франції Еммануель Макрон попереджав, що світ чекає від G7 і розвинених країн не загальних обіцянок про надання «мільярдів доз», а точних термінів, графіків та обсягів поставок. Макрон виступив з ініціативою «вакцинної допомоги» країнам Африки, запропонувавши G7 забезпечити вакцинацію 40% населення континенту до кінця цього року і 60% – до березня 2022 року.

Французький президент також запропонував фармацевтичним гігантам, виробникам вакцин, взяти участь в глобальному механізмі солідарності, безоплатно передавши 10% випущених обсягів бідним регіонам світу.

Питання міжнародної політики, пов'язані в тому числі з викликами з боку Китаю і Росії, обговорюються на саміті G7 в суботу, 12 червня.

У неділю в програмі дискусій – боротьба з глобальним потеплінням і скорочення викидів парникових газів після повернення США в Паризьку кліматичну угоду.

Як повідомлялося, США і Євросоюз вирішили разом протистояти шкідливій діяльності Росії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло