США і Євросоюз вирішили разом протистояти шкідливій діяльності Росії

США і Євросоюз вирішили разом протистояти шкідливій діяльності Росії

В тому числі вони хочуть зміцнити взаємодію в сфері застосування проти Росії санкцій

США і Євросоюз вирішили разом протистояти шкідливій діяльності Росії
фото Shutterstock

США і Євросоюз планують координувати політику щодо Росії за допомогою переговорів на високому рівні. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на попередній текст заяви за підсумками саміту в Брюсселі, який пройде 15 червня. Президент США Джо Байден і лідери 27 країн Євросоюзу, зокрема, повинні заявити, що мають намір посилити взаємодію в сфері застосування санкцій, пише Forbes.

Байден і європейські лідери заявлять, що «для координації політики і дій налагодять діалог про Росію на високому рівні». У заяві, текст якої ще може змінитися, зазначається, що США і ЄС єдині в своєму «принциповому підході» до відносин з Росією і готові «рішуче відповідати» на її «повторювану негативну поведінку і шкідливу діяльність».

США і ЄС зобов'язуються разом працювати по темі загроз з боку Росії, наприклад, в сфері кібератак, шкідливого програмного забезпечення і дезінформації, відзначає Bloomberg. У той же час вони підкреслять, що канали комунікації з Москвою залишаться відкритими в тих сферах, в яких це відповідає інтересам обох сторін.

Глава Євроради Шарль Мішель заявив журналістам, що саміт у Брюсселі дасть можливість представникам США і ЄС обмінятися думками перед зустріччю Байдена з президентом Путіним, відзначає Bloomberg. Зустріч пройде 16 червня в Женеві.

У квітні США оголосили про санкції проти Росії через втручання у вибори і хакерські атаки. Зокрема, американським інвесторам заборонили купувати нові випуски російського держборгу.

У минулому році Євросоюз також ввів санкції проти шести російських чиновників і російського наукового інституту через отруєння опозиціонера Олексія Навального. Цього року ЄС з цієї ж причини ввів обмеження проти ще чотирьох російських силовиків. Слідом за Євросоюзом санкції ввели і США.

Як повідомлялося, США і Євросоюз вирішили разом протистояти шкідливій діяльності Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті