Байден зустрічався з експертами по РФ перед самітом з Путіним – Axios

Байден зустрічався з експертами по РФ перед самітом з Путіним – Axios

Йому порадили, зокрема, не проводити спільної пресконференції за результатами зустрічі

Байден зустрічався з експертами по РФ перед самітом з Путіним – Axios
Джо Байден
фото www.flickr.com/photos/kevinfreitas/2957685993

Президент Байден зібрав групу зарубіжних експертів, в тому числі колишніх чиновників Трампа, щоб підготуватись до зустрічі на вищому рівні з російським колегою Владіміром Путіним. Про це Axiosповідомили люди, знайомі з цим питанням.

Байден хоче бути добре підготовленим до зустрічі, спираючись на досвід офіційних осіб, які не з чуток знайомі з тактикою і прийомами колишнього полковника КДБ.

За даними джерел, експерти «закликали Байдена не проводити спільну пресконференцію з Путіним» і «не надавати йому ніякої можливості» спробувати затьмарити переговори новими публічними пропозиціями.

На заході були присутні близько дюжини учасників, включаючи двох колишніх послів президента Обами в Росії: Майкла Макфола і Джона Теффта. Серед інших учасників була колишній старший директор по Росії Ради національної безпеки (РНБ) Білого дому Фіона Хілл, яка не тільки була присутня на зустрічі Дональда Трампа з Путіним в Гельсінкі, але і пізніше давала свідчення під час процесу імпічменту. У ньому також взяли участь Роуз Геттемюллер, експерт з контролю над озброєннями, яка нині працює в Стенфордському університеті, яка займала посаду заступника генерального секретаря НАТО при Обамі, і Ерік Грін, кадровий офіцер дипломатичної служби, який є старшим директором СНБ в Росії.

Попри те, що група представляла різні погляди на те, як поводитися з Путіним, не було явних розбіжностей з приводу підходу.

Деякі учасники висловилися за пошук додаткових можливостей для взаємодії з Росією, від студентських обмінів до відновлення дипломатичних і консульських посад. Інші наполягали на підході, який при кожній нагоді демонструє жорсткість.

Нагадаємо: Байден попередив Путіна перед самітом в середу, що можлива смерть ув'язненого лідера російської опозиції Олексія Навального завдасть шкоди відносинам Росії з рештою світу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті