ОГТСУ розпочав капітальний ремонт останньої ділянки газопроводу між Польщею та Україною

ОГТСУ розпочав капітальний ремонт останньої ділянки газопроводу між Польщею та Україною

Завершити роботи планують у першому півріччі 2022 року

ОГТСУ розпочав капітальний ремонт останньої ділянки газопроводу між Польщею та Україною
Фото: reuters.com

Оператор газотранспортної системи (ОГТСУ) розпочав капітальний ремонт останньої ділянки 20 км газопроводу Комарно-Дроздовичи, який з’єднує Польщу та Україну. Завершити роботи планують у першому півріччі 2022 року. Про це повідомляє пресслужба ОГТСУ.

Зазначається, що трубопровід протяжністю у 80 км пролягає від газовимірювальної станції Дроздовичі на кордоні з Польщею до компресорної станції Комарно у Львівській області, через яку підключається до всієї ГТС та українських підземних газосховищ. Модернізація газогону здійснювалась поетапно протягом останніх 10 років. У період з 2011 по 2019 роки проклали 43 км, а у 2020 році – 15 км.

«Завдяки модернізації магістральний газопровід, що з’єднує польську та українську газотранспортні системи, зможе забезпечувати безперебійне транспортування газу між Польщею та Україною ще як мінімум 20-30 років», – зазначив генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон.

Він додав, що ОГТСУ працює над створенням альтернативних маршрутів постачання газу до України. За його словами, Польща є ключовим напрямком, зважаючи на термінал скрапленого природного газу (СПГ) у Свіноуйсці.

Після завершення ремонту газопровід Комарно-Дроздовичі буде повністю оновлений. Трубу замінять новою, що дозволить газогону працювати під проєктним робочим тиском 5,5 МПа по всій довжині. Як повідомляє пресслужба ОГТСУ, зараз Україна готова приймати зі сторони Польщі до 6,6 млрд куб. м газу на рік.

Нагадаємо: Україна почала процес імпорту газу для закачування у підземні газосховища. Наразі він складає лише 3 млн куб. м на добу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті