«На роботі не поважають»: експерти оцінили втрати економіки від стресу працівників у $8 трлн щороку

«На роботі не поважають»: експерти оцінили втрати економіки від стресу працівників у $8 трлн щороку

Найвищим рівень стресу в минулому році виявився у працівників в США і Канаді

«На роботі не поважають»: експерти оцінили втрати економіки від стресу працівників у $8 трлн щороку
фото Shutterstock

Стрес, неспокій, гнів, сум та інші негативні емоції працівників у 2020 році досягли рекордного рівня і обходяться світовій економіці в $8,1 трлн у рік, випливає з дослідження State of the Global Workplace, підготовленого Gallup. Про це пише Forbes.

Аналітики компанії з'ясували, що кожні 7 з 10 співробітників відчувають труднощі або страждають на робочому місці, а 80% не залучені активно в трудовий процес. В результаті, за їхньою оцінкою, знижується продуктивність праці і глобальна економіка не добирає майже 10% ВВП щороку.

За даними Gallup, рівень негативних емоцій працюючих людей наростає останні десять років. Але в рік пандемії залученість співробітників у всьому світі знизилася на 2% – до 20% – і все більша кількість працівників скаржилася на підвищену тривожність і стрес.

«З урахуванням госпіталізацій і смертей через COVID-19, а також карантину, закриття шкіл, зростання віддаленої роботи та безробіття, вищевказані результати не дивні, – йдеться в дослідженні. – Вони вказують  на розчарування і труднощі, з якими стикаються мільйони працівників по всій планеті».

У дослідженні наголошується, що 45% працівників відчули істотні наслідки пандемії: кожен другий з них повідомив про падіння доходів, 53% були змушені призупинити роботу, 32% втратили посаду або бізнес. В результаті 43% практично щодня відчувають на роботі стрес, 41% – неспокій, 24% і 25% – лють і печаль відповідно.

Найвищим рівень стресу в минулому році виявився у працівників в США і Канаді – за рік він зріс на 8% і досяг 57%. У цих країнах 62% працюючих жінок заявили про щоденний стрес (у чоловіків цей показник нижчий – 52%).

При цьому залучення співробітників в США і Канаді в минулому році зросло на 2%, до 34%.

«Хоча вони виявилися більш залученими в свою роботу, підвищений щоденний стрес може призвести до високого ризику вигорання», – заявив з цього приводу Financial Times старший науковий співробітник Gallup Джим Хартер.

У звіті Gallup психічне здоров'я співробітників названо критично важливим. Адже «крім руйнування життів, страждання може зруйнувати людський дух, який стимулює інновації і економічну енергію», вказують аналітики. Але роботодавці, на їхню думку, «можуть винести уроки з 2020 року».

Перший крок в цьому напрямку – «створити надихаючу культуру на робочому місці, яка буде максимізувати потенціал і благополуччя кожного співробітника», вказано в звіті.

Інформація отримана в результаті опитувань, проведених до березня 2021 року в 116 країнах. В опитуванні брали участь по 1000 чоловік в кожній країні або регіоні, у великих країнах, таких як Китай і Росія, Gallup опитав по 2000 дорослих.

Нагадаємо, Amazon підвищила мінімальну зарплату в Німеччині до 12 євро на годину.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті