Volvo Cars запланував використовувати сталь, яка не містить викопне паливо

Volvo Cars запланував використовувати сталь, яка не містить викопне паливо

Над більш екологічною сталлю працює шведський виробник SSAB, промислове виробництво планується почати у 2026 році

Volvo Cars запланував використовувати сталь, яка не містить викопне паливо
фото www.flickr.com/photos/9027941@N07/1113414405

Шведський виробник сталі SSAB спільно з Volvo Cars розробляє сталь, яка не містить викопних вуглеводнів, для використання в автомобільній промисловості.

Як повідомляє Bloombergіз посиланням на заяву SSAB, Volvo Cars стане першим автовиробником, який отримає більш екологічну сталь. В повідомленні вказано, що Volvo Cars буде використовувати цей матеріал для випробувань і пізніше, можливо, в концептуальному автомобілі.

Проєкт спрямований на скорочення викидів вуглецю для забезпечення дедалі більшої кількості споживачів, які шукають автомобіль, який є максимально екологічним.

Сталь виробляється з заліза, відновленого воднем, на пілотному заводі в Лулео, Швеція. Проєкт Hybrit, яким керує SSAB спільно з виробником залізної руди LKAB і комунальним підприємством Vattenfall, спрямований на те, щоб виключити викопне паливо з «брудного» виробничого ланцюжка виробництва сталі шляхом заміни вугілля, що коксується воднем і екологічно чистою енергією. Промислове виробництво планується почати у 2026 році.

До цього SSAB вже оголосила про подібну співпрацю з Volvo AB, виробником вантажівок. Тепер виробник буде зосереджений на існуючих стратегічних партнерствах, сказав генеральний директор Мартін Ліндквіст.

«Можливо, знайдеться місце ще для одного або двох, але не більше», – додав він.

Нагадаємо: наприкінці травня шведський автомобільний концерн Volvo Cars завершив своє майже чотирирічне зобов'язання зробити свій найстаріший і найпродуктивніший завод кліматично нейтральним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті