Євросоюз узгодив новий пакет санкцій проти режиму Лукашенка

Євросоюз узгодив новий пакет санкцій проти режиму Лукашенка

Остаточно його затвердять міністри закордонних справ блоку 21 червня

Євросоюз узгодив новий пакет санкцій проти режиму Лукашенка
Олександр Лукашенко
фото president.gov.by

Комітет постійних представників держав ЄС на засіданні узгодив четвертий пакет персональних санкцій проти режиму правлячого в Білорусі Олександра Лукашенка. Міністри закордонних справ країн Євросоюзу остаточно затвердять ці обмежувальні заходи в понеділок, 21 червня, повідомляє DWз посиланням на джерело в структурах ЄС.

Список фізичних осіб і організацій, які потраплять під санкції, буде опублікований в день затвердження штрафних заходів.

Очікується, що обмежувальні заходи стосуватимуться як примусової посадки літака Ryanair в Мінську і затримання активіста і журналіста Романа Протасевича з його подругою Софією Сапегою, так і в цілому придушення протестів і переслідування активістів в Білорусі.

Наразі у «чорному» списку ЄС за фальсифікацію виборів 9 серпня 2020 року і за репресії в Білорусі входять 88 осіб, включаючи Лукашенка, і сім підприємств та установ. Ці заходи Євросоюз ввів трьома пакетами – в жовтні, листопаді та грудні 2020 року. У лютому стало відомо про підготовку четвертого пакета.

Крім цього, за рішенням травневого саміту Євросоюз готує і економічні санкції проти режиму Лукашенка.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті